Jaroslav Bareš – NGTM

24.květen 2015

Student 1.A Jaroslav Bareš obsadil krásné 3.místo na celonárodní golfové tour mládeže na Slavkově. Je to již jeho druhé umístění na „bedně“ během dvou turnajů letošní série této nejvyšší národní golfové soutěže pro kategorii 7-12 let. Blahopřejeme!

Můj rok na gymnáziu s Leonelem z Mexika

19.květen 2015

Tento školní rok byl k naší třídě v rámci výměnného pobytu od AFS Mezikulturní programy přidělen mexický student Leonel Leyvaa Ortiz, kterého měla na starosti paní profesorka Jonová, u které mimo to i bydlel. Když jsem poprvé uslyšel, že k nám do třídy bude chodit Mexičan, byl jsem nadšený a těšil jsem se. Jak se ukázalo hned první den, Leonel nebyl žádný zamlklý kluk, který by se nás bál, ale naopak. Myslím si, že se hodně rychle se všemi ze třídy spřátelil. A né jen se všemi ze třídy. Celkově se stal Leonel takovou malou celebritkou jak na našem gymnáziu, tak i na základní škole na Liščím kopci, kam chodil na obědy. Z mého pohledu to bylo senzační mít někoho z ciziny ve třídě. Leonel kromě španělštiny, která je úředním jazykem Mexika, umí skvěle anglicky. Všichni si tak při konverzaci s ním mohli skvěle procvičovat angličtinu a zároveň Leonela naopak učit nějakým českým výrazům. Já osobně jsem velice často s Leonelem chodil na oběd, protože jako jeden z mála taky chodím na obědy na Liščák. I přesto, že jazyky nejsou můj silný obor, tak jsem se při našich společných cestách musel snažit co nejvíce používat angličtinu. Po tomto roce bude těžké přijmout fakt, že v září už s námi Loenel znovu nenastoupí. Kromě školy jsme si s Leonelem užili spoustu srandy na tanečních, různých školních akcích jako třeba lyžařský kurz a podobně. Málem bych zapomněl, že Leonel také trénoval s místním fotbalovým mužstvem FC Vrchlabí, které na něj také určitě bude v dobrém vzpomínat. Věřím, že to není naposledy, co se s Leonelem uvidíme. Stal se naším dobrým přítelem. V budoucnu bych rád Leonela navštívil v Mexiku a při té příležitosti i zapil naše setkání pravou mexickou Tequilou.

Hasta luego Leonel !
Alex Hampl 2.B
Gymnázium, Vrchlabí


Náš druhý rok na Gymnáziu Vrchlabí měl být stejně stereotypní jako ten předchozí. Opak byl ale pravdou. Před letními prázdninami nám naše paní profesorka německého jazyka Kamila Jonová oznámila, že náš další rok zpestří zahraniční student z Mexika, který tu bude na studijním programu od AFS Mezikulturní programy.
Hned první den školního roku na nás ve třídě čekal usměvavý tmavooký kluk jménem Leonel. Byli jsme až překvapeni, jak rychle dokázal zapadnout do kolektivu. Ihned s námi začal komunikovat a již po prvním týdnu se stal jedním z nás. Největší zábava pro nás byla učit ho složitá česká slovíčka. Jeho šišlavý přízvuk nás vždy rozesmál. Na oplátku nás i on naučil pár španělských slov.
Leo s námi vyrazil i na pár výletů. Největším zážitkem pro nás a zřejmě i pro něj byl lyžařský výcvik. Vidět Mexičana na lyžích je totiž nevšední a velmi komická podívaná. Na společné večery plné smíchu nikdy nezapomeneme.
Leonelův pobyt u nás zanedlouho skončí. Byl nejen zábavný, ale i poučný. Zdokonalili jsme se v angličtině a dozvěděli se něco o jiné kultuře. Na tento rok plný zážitků budeme dlouho a s úsměvem vzpomínat.
Bude se nám stýskat Leo!

K. Cingrová, E. Marková 2.B

Poznáváme Německo

19.květen 2015

Opět po roce se vydáváme 2.června na další poznávací cestu do Německa. Tentokrát pojedeme kousek za naše hranice do národního parku Saské a České Švýcarsko objevovat krásy skalní pevnosti Konigstein a lázeňského městečka Bad Schandau. Zájemci se mohou hlásit u vyučujících německého jazyka.

Kniha v hlavní roli

18.květen 2015

Jonáš E r l e b a c h z tercie je dalším velkým literárním talentem na naší škole! V soutěži Kniha v hlavní roli byl z 1107 povídkářů své kategorie vyhodnocen v Praze dne 15.května 2015 na krásném 4.-10.místě. Jonášovi gratulujeme a těšíme se na další zajímavé texty.
Jeho povídku si můžete přečíst na www.rostemesknihou.cz

Gymnázium Vrchlabí zazářilo 2x

13.květen 2015

11. – 13.května se konalo Krajské kolo ekologické olympiády, tentokrát pod záštitou Správy Krkonošského národního parku ve Vrchlabí. Do soutěže se přihlásilo 12 družstev, mezi nimiž byla i dvě družstva našeho gymnázia, která si v této třídenní náročné soutěži vedla výborně. Družstvo 5.A ve složení Káťa Matoušová, Jan Tomeš a Martin Erlebach si vybojovalo zlato, bronz patřil studentkám 7.A Adéle Bílkové, Anežce Nejedlé a Tereze Hebké. Podařilo se nám porazit i vítěze loňského celostátního kola. Za nečekaný a perfektní výkon děkujeme a gratulujeme! V celostátním kole, které se koná 4.- 7.6. v Železných horách, budeme postupujícímu družstvu určitě držet palce!!!

2. kolo přijímacího řízení – čtyřleté studium

7.květen 2015

Kód oboru Název oboru Bude přijato max. Délka studia
79-41-K/41 gymnázium 5 4 roky

Termín odevzdání přihlášek  – do pátku 15.května 2015, 12:00 hodin

Tiskopis přihlášky formátu pdf lze stáhnout zde.

Pro případnou komunikaci uveďte svoje telefonní číslo.

Potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti ke studiu nepožadujeme.

Termín přijímacích zkoušek – úterý 19. 5. 2015 (zahájení v 8:30 hodin v budově školy)

Výsledky 2. kola budou vyhlášeny  19. května 2015

Součásti přijímacího řízení jsou:

1. Průměrný prospěch ze ZŠ a další skutečnosti, které osvědčují vhodné schopnosti, vědomosti a zájmy uchazeče. (viz tabulky 1. kola přijímacího řízení)

2. Písemný test z českého jazyka

3. Písemný test z matematiky

(písemné testy zadává a vyhodnocuje gymnázium)

Ve Vrchlabí 7. 5. 2015                                                                         Mgr. Miroslav Šafránek

Síťový tisk – HP 3015x

4.květen 2015

\\BAKALA\HP3015SB

Tablety s 32bit Windows

upd-pcl6-x32-6.0.0.18849

upd-ps-x32-6.0.0.18849

Konvertibilní zařízení s 64bit Windows

upd-pcl6-x64-6.0.0.18849

upd-ps-x64-6.0.0.18849

Volkswagen Maratonský víkend 2015

3.květen 2015

Jeden z nejkrásnějších maratonů světa patří se svými více než 10 000 běžci 79 národností světa k tradičním běžeckým svátkům Česka. I my jsme si vybojovali v semifinálovém kole v Jilemnici možnost v tomto maratonu startovat v rámci republikového finále Juniorského Maratonu 2015. Juniorský Maraton je závod desetičlenných družstev, kde každý běží kolem 4 – 6 km formou štafety. Startovalo se na Staroměstském náměstí a trať vedla ulicemi Prahy přes Karlův most a kolem Vltavy s cílem na Staroměstském náměstí. Naše družstvo ve složení Jech, Kuřík, Řádová, Meravý, Hančová, Tomeš, Háková, Kalenská, Hudrlík a Auerswald běželi výborně a určitě si zaslouží pochvalu. Odměnou pro všechny je skvělý pocit, že mohli startovat po boku nejlepších běžců světa z Keni a Etiopie. Byl to zážitek!!!

ŽIJEME V EVROPĚ V 21. STOLETÍ – projektové vyučování při hodinách ruského jazyka

3.květen 2015

3.květen 2015

Dne 28. dubna představili studenti ruského jazyka pro své spolužáky projekt s názvem Žijeme v Evropě v 21. století. Protože se jedná o skupinu studentů napříč třídami nižšího i vyššího gymnázia, projekt měl pestrý obsah.
Začátek zábavnou formou nabídl přítomným hádat podle charakteristických znaků jednotlivé národnosti žijící v Evropě. Poté následovala prezentace přibližující reálie Ruské federace v podání Bety Havlové /6.A/ a na ní navázalo představení Ukrajiny, která je v současné době zmítána válkou. Tohoto úkolu se ujal Kiril Žuldybin /6.A/, neboť má prostřednictvím rodinných příslušníků bezprostřední informace o ukrajinské krizi z východní části Ukrajiny, konkrétně z Doněcku. Kiril obohatil prezentaci vlastními fotografiemi, ukázal některé důležité části města z dob míru a poškozené nyní válečným odstřelováním.
Na závěr zazněly v podání sólového a sborového zpěvu známé ruské písně.
Projekt potvrdil, že harmonické soužití různých národů existuje jen v ideálním světě, realita toho současného je bohužel jiná.

POZNÁVÁNÍ PŘÍRODNIN – seznam přírodnin

29.duben 2015

Ve středu 6.5.2015 se uskuteční školní kolo Poznávání přírodnin. Zájemci se hlásí u vyučujících biologie.

Poznávačka 2015 aktuální seznam

Okresní kolo biologické olympiády

27.duben 2015

V Malých Svatoňovicích se sešli nejmladší účastníci biologické olympiády 2014/2015 v rámci okresního kola . Čekala je téměř 4 hodinová soutěž, ve které se prověřily jejich teoretické znalosti a praktické dovednosti. Naši školu úspěšně reprezentoval Tomáš Vodnárek, Barča Jiranová ( oba 2.A), Káťa Svobodová, Alenka Maralíková a Zbyněk Cerman (všichni z 1.A). Tom obsadil hezké 9.místo, gratulujeme! Všem zúčastněným i dalším našim studentům držíme palce v další soutěži, kterou bude v květnu Poznávání přírodnin.

Zveřejnění výsledků přijímacího řízení

22.duben 2015

Rozhodnutí o nepřijetí lze vyzvednout dne 23.4.2015 do 13 hodin v kanceláři školy. Nevyzvednutá rozhodnutí budou zaslána poštou.

Odvolání je možno podat do tří dnů od doručení rozhodnutí o nepřijetí. Odvolání nepodávejte dříve, než obdržíte rozhodnutí o nepřijetí.

Přijatí uchazeči doručí zápisový lístek do 10 pracovních dnů. Zároveň poprosíme o sdělení informace, zda bude uchazeč jako druhý jazyk studovat německý či francouzský jazyk. Pokud se uchazeč rozhodne podat zápisový lístek na jinou školu, prosíme o sdělení této informace mailem na gymnasium@gymvr.cz. Děkujeme

Dne 22.4.2015 Mgr. Miroslav Šafránek
ředitel školy

Pojedeme do Prahy

21.duben 2015

V úterý 21.4.2015 se konalo semifinále Juniorského maratonu v Jilemnici. Naše družstvo ve složení Jech, Navrátil, Řádová, Meravý, Waňková, Tomeš, Háková, Hudrlík, Matěják a Auerswald si svým vynikajícím výkonem vybojovalo postup do republikového finále, které se koná 2. – 3.5.2015 v Praze.
Gratulujeme!!!

Krajské kolo biologické olympiády

21.duben 2015

V Hradci Králové se sešlo téměř 50 účastníků krajského kola biologické olympiády. Čekala je téměř 4,5 hodinová soutěž, ve které se prověřily jejich teoretické znalosti a praktické dovednosti. Naši školu úspěšně reprezentovala Zuzka Soukupová ( 6.A) a Jan Tomeš(5.A). Zuzka obsadila v této opravdu náročné soutěži krásné 7. a Honza 11. místo. Zuzka si zároveň odnesla titul ,, úspěšný řešitel“, Honzovi tento titul unikl o 0,4 bodu. Oběma gratulujeme k pěkným výkonům a držíme palce v další soutěži, kterou bude v květnu ekologická olympiáda.

H e r e c k á naděje

9.duben 2015

Daniela J e r i o v á, studentka 7.A, předvedla v oblastním kole recitačně-dramatické soutěže Čtrvrtlístek skvělý výkon, zvítězila ve své kategorii a postoupila do celostátního kola v Děčíně. Hlavně zaujala mužskou rolí sluhy Osipa z Gogolova Revizora.
Tuto soutěž konanou v našem městé moderovali studenti Gymnázia Vrchlabí – Bára Šafářová z tercie a Martin Erlebach z kvinty.
Všem třem patří dík za reprezentaci školy! :-)

70 let vrchlabského gymnázia

20.březen 2015

V sobotu 17. října 2015 si připomeneme 70 let českého vrchlabského gymnázia Dnem otevřených dveří.
Každý návštěvník si bude moci prohlédnout svou školu dnešníma očima a setkat se s některými bývalými i současnými pedagogy. Konkrétní čas a program bude upřesněn v poprázdninovém Pulsu a na stránkách školy,
předpokladem je doba od 10 – 15 hodin.
Pokud se budou chtít jednotlivé třídní kolektivy setkat, budou si muset samy zařídit posezení v některém z místních restauračních zařízení, neboť již není v silách školy zabezpečit prostor a organizaci „jednotného srazu“.

Okresní kolo Olympiády v AJ

10.březen 2015

Dne 25.února náš student 3.A Jakub Škrabálek zvítězil v okresním kole anglické olympiády a bude nás dále reprezentovat v krajském kole. Držíme palce!

« Previous Entries