Celostátní kolo ekologické olympiády v Železných horách

7.červen 2015

4. – 7.6.2015 se uskutečnilo Celostátní kolo ekologické olympiády na Seči, které bylo tentokrát zaměřeno na geologii a geomorfologii. Sešlo se zde 14 tříčlenných týmů, které zvítězily v krajských kolech. Naši školu reprezentovalo družstvo 5.A ve složení Káťa Matoušová, Jan Tomeš a Martin Erlebach. Po sečtení bodů za teoretický test, poznávání hornin a zkamenělin, rostlin a živočichů, vypracování a prezentování praktického úkolu si naše družstvo vybojovalo 6. místo. Gratulujeme k pěknému výkonu!

Gymnázium Vrchlabí zazářilo 2x

13.květen 2015

11. – 13.května se konalo Krajské kolo ekologické olympiády, tentokrát pod záštitou Správy Krkonošského národního parku ve Vrchlabí. Do soutěže se přihlásilo 12 družstev, mezi nimiž byla i dvě družstva našeho gymnázia, která si v této třídenní náročné soutěži vedla výborně. Družstvo 5.A ve složení Káťa Matoušová, Jan Tomeš a Martin Erlebach si vybojovalo zlato, bronz patřil studentkám 7.A Adéle Bílkové, Anežce Nejedlé a Tereze Hebké. Podařilo se nám porazit i vítěze loňského celostátního kola. Za nečekaný a perfektní výkon děkujeme a gratulujeme! V celostátním kole, které se koná 4.- 7.6. v Železných horách, budeme postupujícímu družstvu určitě držet palce!!!

Krajské kolo biologické olympiády

21.duben 2015

V Hradci Králové se sešlo téměř 50 účastníků krajského kola biologické olympiády. Čekala je téměř 4,5 hodinová soutěž, ve které se prověřily jejich teoretické znalosti a praktické dovednosti. Naši školu úspěšně reprezentovala Zuzka Soukupová ( 6.A) a Jan Tomeš(5.A). Zuzka obsadila v této opravdu náročné soutěži krásné 7. a Honza 11. místo. Zuzka si zároveň odnesla titul ,, úspěšný řešitel“, Honzovi tento titul unikl o 0,4 bodu. Oběma gratulujeme k pěkným výkonům a držíme palce v další soutěži, kterou bude v květnu ekologická olympiáda.

Výsledky školního kola v poznávání přírodnin

15.květen 2014

Školního kola v poznávání přírodnin se zúčastnilo 40 studentů. Nejvíce bodů získala již tradičně Zuzka Soukupová (5.A).
Nečekaný výkon podala Markéta Machovcová(2.B), která měla pouze o 1 bod méně. Pochvalu si určitě zaslouží Pavlína Kovářová (4.A) a Marcela Nosková (2.A), které ve svých kategoriích zvítězily.
Vítězům gratulujeme a ostaním děkujeme za účast!
Pět nejlepších soutěžících z každé kategorie postupuje do okresního kola, které se koná 3.6.2014 ve Dvoře Králové.
Výsledky naleznete zde:
Výsledky školního kola v poznávání přírodnin.

Školní kolo v poznávání přírodnin

6.květen 2014

Ve čtvrtek 15.5.2014 se uskuteční školní kolo v poznávání přírodnin. Zájemci se hlásí vyučujícím biologie. Seznem organismů naleznete zde:Seznam na poznávačku

Biologická olympiáda kategorie A a B

21.duben 2014

Úspěšnou řešitelkou krajského kola biologické olympiády kategorie B, které se konalo 11.4.2014 v Hradci Králové, se stala Zuzka Soukupová z 5.A, která obsadila 6. místo. Pochvalu si určitě zaslouží i Tereza Foltová, Tereza Hebká (obě kategorie B) a Lenka Říhová(kategorie A), které nás reprezentovaly v této náročné soutěži a umístily se ve třetí desítce. Děkujeme a držíme palce v dalších soutěžích!!!

Biologická olympiáda

27.leden 2014

Školní kolo biologické olympiády proběhne ve čtvrtek 30.1.2014 v 9,45 hod. v učebně č.8 pro kategorie A,B a v učebně č.9 od 10,40 hod.pro kategorii C,D. Druhá část – poznávání přírodnin se uskuteční příští týden. Nový seznam na poznávačku přírodnin, kde jsou nově horniny a nerosty, najdete na www.biologickaolympiáda.cz

Krajské kolo v poznávání přírodnin

25.červen 2013

Krajské kolo v poznávání přírodnin se konalo 21.6.2013 v Hradci Králové. Z okresního kola se z naší školy do této soutěže probojovaly 3 studentky. V kategorii C si nejlépe vedla Zuzka Soukupová, která poznala nejvíce rostlin ze všech soutěžících v mladších kategoriích a celkově obsadila 3.místo. Ještě oceněné 6. místo si v nejstarší spojené kategorii A+B odvezla Káťa Volfová a 9.místo obsadila Míša Beránková. Děvčatům za pěkné výkony gratulujeme!

Krajské kolo biologické olympiády

15.květen 2013

Z okresního kola biologické olympiády se z kategorie C probojovali do krajského kola Zuzka Soukupová a Jan Tomeš, kteří nás úspěšně reprezentovali v krajském kole a oba dva si odvezli titul úspěšný řešitel. Zuzka skončila na 6. místě a Honza obsadil 18. místo ze 37 startujících.
V mladší kategorii nás reprezentovali Jakub Škrabálek, který obdržel také titul úspěšný řešitel a obsadil 27. místo. Pochvalu si určitě zaslouží i Marcela Nosková a Matěj Kreisl, kteří skončili na 30. a 35. místě.

Výsledky školního kola v poznávání přírodnin

6.květen 2013

Téměř 30 studentů se zúčastnilo soutěže v poznávání přírodnin. V celkovém pořadí si nejlépe vedla Káťa Volfová. 2. místo a stejný počet bodů získaly Míša Beránková (kat. A) a Zuzka Soukupová (kat.C), přičemž Zuzka zvítězila v kategorii C. V kategorii B poznala nejvíce přírodnin Lenka Říhová. Největším překvapením byl výkon Thi Cao Nga Thanh z 1.A, která soutěžila v nejmladší kategorii D, ale svým perfektním výkonem obsadila celkové 4. místo. Vítězové v jednotlivých kategoriích postupují do okresního kola, které se uskuteční 5.6.2013 ve Dvoře Králové. Do okresního kola postupují: z kategorie A – Volfová, Beránková, Paulů, z kategorie B – Říhová, Petříková, Pacholíková, z kategorie C- Soukupová, Tomeš, Mukschová, z kategorie D – Cao, Škrabálek, Nosková. Vyhlášení výsledků proběhne v úterý 14.5.2013 v 9,30 hod. před kabinetem biologie. Všem soutěžícm děkujeme za účast a vítězům gratulujeme!!! Výsledky najdete zde:Výsledky školního kola v poznávání přírodnin 2013

Poznávání přírodnin

25.duben 2013

V pondělí 6.5.2013 se uskuteční školní kolo v poznávání přírodnin. Zájemci se hlásí u vyučujících biologie. Obrázky přírodnin najdete v prezentacích na Binfu.Seznam přírodnin je přložen zde:
Seznam na poznávání přírodnin


Eva Volfová

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA – OKRESNÍ KOLO KAT. C

27.březen 2013

Zuzka Soukupová obsadila skvělé 3.místoDne 27.3.2013 proběhlo na gymnáziu v Trutnově okresní kolo biologické olympiády v kat.C. Do této soutěže postoupili ze školního kola Zuzka Soukupová a Honza Tomeš. Oba opět dokázali své skvělé znalosti biologie. Mezi kvalitními soupeři obsadila Zuzka díky výbornému výkonu 86% úspěšnosti 3.místo. Honza se 77 % obsadil 7.místo. Oběma moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Gymnázia Vrchlabí.

Veronika Rychtrová

Výsledky školního kola soutěže SAPERE o zdravé výživě

31.leden 2013

SAPERE je mezinárodní nezisková organizace se sídlem v Bruselu, která sdružuje partnerské organizace napříč Evropou.Bruselské ústředí poskytuje členům sdružení SAPERE metodické materiály, vyměňuje si s nimi zkušenosti a získává od nich nové podněty. Jedním z takových podnětů je soutěž „SAPERE – vědět, jak žít“, kterou vytvořila společnost COFET, a.s. Soutěž klade důraz na rozvoj teoretických a praktických znalostí z oblasti zdravé výživy včetně zdravého životního stylu. Z naší školy se této soutěže zúčastilo 74 studentů. Soutěž probíhala formou testu na internetu. Mezi trojici nejlepších, kteří postupují do okresního kola, patří Anna Kučerová 8.A, Tereza Brožová 5.A a Jakub Fibich 4.B. K dosaženým výsledkům gratulujeme a držímě palce v okresním kole.

Myslivost v KRNAP

30.leden 2013

Dne 29.1.2013 se třída 3.A zúčastnila exkurze „Myslivost v KRNAP“. Celou dobu nás provázel Dan Bílek (KRNAP), kterému tímto děkujeme za výborný program. Exkurze začala u obory s jeleny, daňky a muflony. Majitel obory a chovatel, pan Zázvorka, nám při krmení zvěře přednášel o jejich životě v oboře. Mnohým studentům se povedlo jelena nakrmit z ruky kouskem jablka.

Exkurze pokačovala v informačním centru KRNAP prezentací o krkonošské fauně a myslivosti,  ukázkami paroží, kůží, lebek,…, ale i praktickými úkoly a soutěžemi. Všem se moc líbila a těšíme se na další!

Biologická olympiáda A,B,C,D

30.leden 2013

V lednu se na gymnáziu uskutečnlo školní kolo v biologické olympiádě. Soutěž byla vyhlášena ve všech kategoriích, skládala se z teoretického testu, poznávání rostlin a živočichů.

V kategoii D zvítězila Marcela Nosková (1.A). Velmi dobře si vedli také Jakub Škrabálek (1.A) a Matěj Kreisl (2.A).

Kategorii C vyhrála Zuzka Soukupová (4.A) následována Honzou Tomešem (3.A). O třetí místo se dělí Sára Mukschová společně s Pavlínou Kovářovou.

Kategorii B vyhrála Lenka Říhová (6.A) před druhou Terezou Hebkou a třetí Terezou Foltovou (obě z 5.A).

V kat. A ještě probíhá vyhodnocování.

Ti nejlepší z kat. D,C postupují do okresního kola soutěže, kategorie B, A rovnou do krajského kola.

Všem gratulujeme, děkujeme na účast a těšíme se na vás na další biologické soutěži.

Kabinet Bi

Jan Tomeš (3.A) na prvním místě v kraji!

7.prosinec 2012

Na podzim se na našem gymnáziu konala soutěž Přírodovědný klokan 2012. Soutěže se zúčastnili studenti 3.A a 4.A v kategorii kadet a studenti 5.A a 6.A v kategorii junior. Celkem 42 soutěžících.

V kat.kadet 3.místo vysoutěžila Zuzka Soukupová, 2.místo Pavla Středová a 1.místo Jan Tomeš, který se stal také celkovým vítězem v Královehradeckém kraji!!! Moc gratulujeme, Honzo.

V kat.junior se na 3.příčce umístila Monika Rutten, na 2.Tereza Beranová a zvítězila Lenka Říhová. Výsledky krajského porovnávání zatím nemáme.

Všem umístěným i ostatním soutěžícím gratulujeme a těšíme se na další soutěž, kterou bude Biologická olympiáda.

V.Rychtrová

Oslavte s námi Den stromů!

22.říjen 2012

Nápad slavit Den stromů vznikl už v předminulém století ve Spojených státech, konkrétně v Nebrasce. Myšlenka oslav Dne stromů se rychle rozšířila z Nebrasky po celých Spojených státech a později i na další kontinenty. Datum oslav Dne stromů je různé. Liší se podle klimatických podmínek a toho, kdy je možné stromy vysazovat. Na jaře se s oslavami setkáte v Číně, Německu, Bulharsku nebo Japonsku. Na podzim se zase slaví například v Kanadě, Velké Británii, Namibii, Brazílii, Malawi, Srí Lance, Tunisku, ale i v České republice, Polsku a na Slovensku. Dvacátý říjen se tak stal Středoevropským Dnem stromů.
Studentky biologického semináře uspořádaly k tomuto výročí nástěnku vedle učebny biologie. Ostatní studenti biologického semináře se zúčastní soutěže „Vyfoť si svůj strom“‘. Soutěžte s námi a doneste své fotografie do 25.11.2012 na flash disku do kabinetu biologie. Stromy a ceny čekají!

Zuzka Soukupová druhá na krajské Biologické olympiádě!!!

16.květen 2012

Zuzka Soukupová (3.A) reprezentovala naše gymnázium na krajském kole biologické olympiády v Hradci Králové. Neuvěřitelnou úspěšností 93 % prokázala vynikající biologické znalosti a umístila se na 2.místě. Olympiáda se skládala z vědomostního testu, laboratorní práce, poznávačky rostlin a živočichů. Zuzce moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

« Previous Entries