Úspěchy našich sportovců

15.únor 2013

Eva Samková má první vítězství ve Světovém poháru
A je to tady, juniorská mistryně světa ve snowboardcrossu Eva Samková si připsala první vítězství ve Světovém poháru v kariéře! Závodu v Blue Mountain navíc dominovala od první do poslední jízdy. Po zranění v loňském roce, kdy Eva úspěšně odmaturovala, je to slibný návrat k nadějně rozjeté sportovní kariéře.
Lucie Charvátová je členkou repezentačního družstva v běhu na lyžích, kde sbírá cenné body. Lucka se na Mistroství světa juniorů v Liberci umístila 2 x na 16. místě (v klasickém sprintu a na volné pětce intervalovým startem). Podařilo se jí výborně rozběhnout štafetu, kde předávala na 5. místě a štafeta si v cíli doběhla pro 9. místo. Svými výbornými výkony se nominovala i na Mistrovství světa dospělých do Val di Fiemme (ITA) na konci února, kde s ní vyběhne na trať i naše bývalá studentka Kája Grohová. Určitě jim všichni budeme držet palce!
Snowboardista Dušan Kříž vykročil k OH Soči 2014
Snowboardista Dušan Kříž zazářil na Mistrovství světa v kanadském Stonehamu, které se konalo ve dnech 14. – 21. ledna. V disciplíně BigAir vybojoval krásné jedenácté místo, přestože soutěžil v této disciplíně poprvé. V další disciplíně – SlopeStyle – získal 29. místo, a splnil tím jednu z podmínek pro kvalifikaci na olympijské hry, podle které je potřeba se umístit do 30. místa na mistrovství světa nebo světovém poháru. Vybojované umístění je v Křížově kariéře doposud nejlepší a je na něj patřičně hrdý.
Petra Volfová nás reprezentuje na Mistrovství světa ve skialpinismu v Itálii, kde po úvodním závodu ve sprintu obsadila 6. místo. Gratulujeme!
Ve sjezdovém lyžování nás úspěšně reprezentují Marcela Hartigová a Pavel Fišer ze třídy 1.B, kteří na závodech Vist -Stöckli cup v Herlíkovicích obsadili v obřím slalomu 1. místo, a Marcela se tak dostala do čela série těchto závodů. Dařilo se jí i na republikových závodech v Bílé, kde obsadila ve slalomu 2. místo. Gratulujeme!
V běhu na lyžích si na republikových závodech nejlépe poradila s tratí Pája Pacholíková, která obsadila pěkné 6. místo, Martina Řádová byla 10. a Petra Hančová 11. Z chlapců si doběhl pro 15. místo Ondra Matěják. Tak ať se daří i v dalších závodech!

Světový pohár ve skialpinismu (Francie)

26.leden 2009

IMG_2240.jpgWorld cup – Pyramide d’Oz

25.1.09 vybojovaly Karolína Grohová (juniorka) a PetraVolfová (kadetka) cenné kovy pro Českourepubliku. Karolína skončila na 2.místě hned za domácí Léonii Ferran. Petra zaostala těsně za druhou Italkou Cazzanelli. Děvčatům blahopřejeme a držíme palce v dalších závodech!

Úspěšná sezona našich skialpinistek

13.květen 2008

Sedmnáctiletá kadetka Karolína Grohová ve finále Evropského a Světového poháru v italském středisku Madonna di Campiglio vybojovala stejně jako v lednovém úvodním závodě zlatou medaili a s přehledem se stala vítězkou Evropského poháru. Její mladší kolegyně Petra Volfová vybojovala 1. místo v Českém poháru a  2. místo ve Středoevropském poháru. Gratulujeme !!!

Mistrovství světa sjezdařů

10.březen 2007

honza.JPGAndrea Zemanová vybojovala ve slalomu  na Mistrovství světa žáků Trofeo Topolino v Itálii, kde závodila s o rok staršími soupeřkami,velmi pěkné sedmé místo. Gratulujeme !!! V rakouských střediscích Altenmarkt-Zauchensee a Flachau proběhne v tomto týdnu juniorský světový šampionát sjezdařů a sjezdařek. Na tyto závody si svými dobrými výsledky zajistil nominaci i Jan Čermák. Přejeme hodně štěstí !!!!

Noc tuleních pásů

25.únor 2007

gymvr.07_20078.jpgNoc tuleních pásů je skialpinistický závod, který se konal tuto sobotu na Čerrné hoře. V těžkém zamlženém terénu jsme mohli fandit i pětici našich studentů, kteří dosáhli vynikajících výsledků. V kategorii kadetek si nejlépe vedla Karolína Grohová,  druhé místo obsadila Zuzka Kubátová a třetí příčku vybojovala Petra Volfová.Radek Groh v kategorii kadetů získal zlato a Michal Galandák v kategorii OPEN si doběhl  rovněž pro zlatou medaili. Všem gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů !!!

Atletika – královna sportů

22.únor 2007

V neděli 18.2.2007 se uskutečnilo  v Praze halové Mistrovství České republiky v atletice, kde nás skvěle reprezentovali sourozenci Grohovi. Karolína si v běhu na 800m doběhla pro stříbro a Radek obsadil  4. místo v běhu na 3 km. Gratulujeme!!!

Zlatá v běhu na lyžích

22.únor 2007

Výborných výkonů v běhu  na lyžích dosahuje Michal Galandák, který v Českém poháru ve Vysokém nad Jizerou obsadil v běhu na 10 km volnou technikou 1.místo a v klasickém běhu na 7 km 3.místo.Na Mistrovství České republiky na 10 km klasicky doběhl na 6. místě. Gratulujeme !!!

Honzův bronz

15.únor 2007

Na mezinárodních závodech FIS CIT na Stohu ve Špindlerově Mlýně zajel Jan Čermák ve slalomu třetí nejlepší čas. Gratulujeme!!!

Zuzka mistryní Evropy

15.únor 2007

zuzkakubatova2.jpg Zuzka Kubátová si v dnešním závodě na krátkou trať v lyžařském orientačním běhu v rakouzském Salzburgu doběhla pro titul dorostenecké mistryně Evropy

Gratulujeme a přejeme správný směr i do dalších závodů.

 

Na Stohu se dařilo…

15.únor 2007

adina.bmp

Ve Špindlerově Mlýně se konaly ve dnech 8.-11.2.2007  Republikové klasifikační závody žáků, kde Andrea Zemanová získala ve slalomu a obřím slalomu dvě zlaté medaile.

V případě lepších sněhových podmínek nás bude reprezentovat na Mistrovství světa žáků  v  Itálii. Gratulujeme !!!

Orienťáci se neztratili

9.únor 2007

stupnevitezu1.jpgNa Mistrovsví České republiky v lyžařském orientačním běhu, které se konalo   3. – 4.2.2007 ve Vrbně pod Pradědem, dosáhli vynikajících výsledků Zuzka Kubátová (2. místo), Jáchym Daněk (2. místo) a Vojta Machek(2 x 3.místo). Štafeta chlapců ve složení (Machek, Daněk Krajíček) si doběhla pro pěkné 2. místo. Gratulujeme !!!  Zuzka si svými výkony vybojovala nominaci na Mistrovství Evropy dorostu a Mistrovsví světa juniorů, které se uskuteční 11. – 17.2.2007 v rakouském Salzburgu.   Držíme palce !                                               

Sourozenci Grohovi zazářili ve skialpinismu

18.leden 2007

grohovi.jpgV úvodním kole Evropského poháru ve skialpinismu pro rok 2007 se ve skvělé formě představili v kategoriích kadetů Karolína a Radek Grohovi z Vrchlabí, kteří z francouzských Pyrenejí přivezli do České republiky stříbrnou a bronzovou medaili. Pořadatelé závodu se stejně jako u nás potýkali s naprostým nedostatkem sněhu, ale protože start připravili ve výšce 1700 m.n.m., a nejvyšší partie trasy vedly okolo 2400 m.n.m. v okolí pyrenejského střediska Les Angles, dokázali díky umělému zasněžování a vysoké nadmořské výšce udržet trasu závodu sjízdnou. Ale i tak museli sáhnout po náhradní variantě a většinu závodu vést po sjezdovkách a cestách. V kategorii kadetů obsadila Karolína Grohová druhou, a její bratr Radek třetí třetí příčku.

Gratulujeme !!!