Vynikající úspěch v krajském kole Zeměpisné olympiády 2024

Ve středu 27. 3. 2024 se v Hradci Králové konalo krajské kolo Zeměpisné olympiády 2024. Naši studenti se jako v minulých letech ve velké konkurenci neztratili, ba právě naopak.

V kategorii B dosáhl obrovského úspěchu Vojtěch Novák, který v krajském kole zvítězil. Ve stejné kategorii ho navíc na také výborném 5. místě doplnil Vladimír Kutlvašr (oba 2. A). Naši reprezentanti museli prokázat výborné schopnosti v práci s atlasem, dále v testu geografických znalostí a v neposlední řadě v praktické části, které jsou součástí krajského kola.

Oběma studentům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích a studiu.

Okresní kolo Zeměpisné olympiády 2024

V minulém týdnu se na Gymnáziu ve Dvoře Králové nad Labem konalo okresní kolo Zeměpisné olympiády 2024. Naše gymnázium reprezentovalo sedm úspěšných řešitelů školního kola.

Největšího úspěchu dosáhl v kategorii B Vladimír Kutlvašr, který v okresním kole zvítězil. Na třetím místě ho ve stejné kategorii doplnil Vojtěch Novák (oba 2. A). V kategorii D byl na 4. místě Vladimír Maševský.

Všem studentům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.

Zeměpisná olympiáda – školní kolo

Na konci ledna se na naší škole uskutečnilo školní kolo Zeměpisné olympiády 2024. Přes 30 studentů napříč ročníky soutěžilo ve čtyřech kategoriích, v nichž museli prokázat své geografické znalosti, rychlou práci se zdroji i schopnost číst v mapách a kartogramech či kartodiagramech.

V kategorii A (1. ročník NG) zvítězila Adéla Baudyšová, na druhém místě se umístil Martin Teplý a třetí skončil Michal Svoboda (všichni 1. A). V kategorii B (2. ročník NG) se shodně na 1.-2. místě umístil Vojtěch Novák a Vladimír Kutlvašr (oba s plným počtem bodů!), třetí místo obsadila Michaela Wohanková (všichni 2. A). V kategorii C (3. a 4. ročník NG) zvítězila Marie Janovská z kvarty (Hostinné), na druhém místě skončila Zuzana Tomanová (3. A) a třetí byla Emílie Kaplanová (4. A). Konečně v kategorii D (střední školy) se na prvním místě umístil Vladimír Maševský (4. B), druhý byl Václav Černý (5. A) a na 3.-4. místě skončili Kamila Hůlková a Filip Hanuš.

Všem studentům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v okresním kole (postupují vždy první dva studenti).

Dějepisná olympiáda – kategorie I (nižší gymnázium)

V tomto týdnu se na našem pracovišti ve Vrchlabí odehrálo školní kolo Dějepisné olympiády 2023. Do soutěže se přihlásily dvě desítky nadaných studentů z nižšího gymnázia. Letošní téma znělo takto: „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.“

V náročné soutěži obsadila 1. místo Emílie Kaplanová (4.A), 2. místo Vojtěch Novák ze 2.A a nejlepší trojici doplnil na 3. místě Tomáš Albrecht ze 3.A.

Nejlepším gratulujeme a všem studentům děkujeme za kvalitní výkony a účast.

Zeměpisná olympiáda 2023

I v letošním školním roce se naši studenti účastnili Zeměpisné olympiády a velmi se jim dařilo. V okresním kole v kategorii A zvítězil Vojtěch Novák a na druhém místě skončil Vladimír Kutlvašr (oba 1. A). V kategorii C byl na 1. místě Václav Černý ze 4. A a konečně v kategorii D (SŠ) zvítězila Sylvie Algerová z 5. A

Všichni tito studenti postoupili do krajského kola, které se konalo na Gymnáziu Boženy Němcové v Hradci Králové. Zde na ně opět čekaly náročné úlohy v praktické části, testu geografických znalostí i práci s atlasem.

Vojta Novák a Vláďa Kutlvašr skončili ve velké konkurenci těsně pod stupni vítězů na  4. a 5. místě. Vašek Černý se umístil na 6. místě. Největšího úspěchu dosáhla Sylvie Algerová, která skončila na 2. místě.

Všem našim reprezentantům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu (nejen) geografie.

V lednu se na naší škole konalo školní kolo Zeměpisné olympiády. V konkurenci několika desítek studentů se v kategorii A na prvním místě umístil Vojtěch Novák a shodně na 2.- 3. Vladimír Kutlvašr a Maria Movchanskaya (všichni 1. A). V kategorii B zvítězila Karolína Hančová, 2. místo obsadila Zuzana Tomanová a 3. byl Tomáš Albrecht (všichni 2. A).V kategorii C získal 1. místo Václav Černý (4. A) a další pozice obsadily Tereza Vrbatová a Lucie Šimková (obě 3. A). V nejstarší kategorii D (SŠ) se na prvním místě umístil Jiří Jelínek (2. B), za ním dále na druhém místě Sylvie Algerová (5. A) a třetí místo obsadil Matouš Kuřík (3. B).

Všem účastníkům olympiády děkujeme a nejlepším přejeme mnoho úspěchů v okresním kole.

Celostátní kolo Zeměpisné olympiády 2022

Na konci dubna se v Praze na Albertově konalo dvoudenní celostátní kolo Zeměpisné olympiády 2022. Naši školu reprezentovala studentka Sylvie Algerová ze 4. A. V celostátním kole soutěžili nejlepší studenti z ČR (vítězové krajských kol) v několika disciplínách. Jednalo se například o terénní cvičení s úkoly (počítání hustoty obyvatel v bloku domů dle bytových jednotek, zakreslení plánu místa, SWOT analýza) a práci s teodolitem. Druhý den na soutěžící  čekal test geografických znalostí a praktická část spojená s prací s atlasem.

Celou akcí provázeli vyučující z PřF UK a také zástupci České geografické společnosti.

Sylvie ve velké konkurenci obsadila vynikající 5. místo v ČR. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu (nejen) geografie.

Krajské kolo Zeměpisné olympiády 2022

Mimořádného úspěchu v krajském kole Zeměpisné olympiády 2022 dosáhla studentka 4. A Sylvie Algerová. V kategorii C se umístila na 1. místě v Královéhradeckém kraji, a postoupila tak do republikového finále v Praze. I v dalších kategoriích naši studenti ve velké konkurenci obstáli a podali kvalitní výkony. V kategorii B to byla Emílie Kaplanová (2. A), v kategorii C Václav Černý (3. A) a v kategorii D (SŠ) Matouš Kuřík a Štěpán Suchomel (oba 2. B).

Všem patří velké díky za vynikající reprezentaci školy.

Zeměpisná olympiáda – školní a okresní kolo

V měsíci únoru se na naší škole konalo školní kolo Zeměpisné olympiády.  V konkurenci několika desítek studentů se v kategorii B na prvním místě umístila Emílie Kaplanová (2. A), druhá byla Marie Janovská (sekunda) a třetí Tereza Vrbatová (2. A). V kategorii C získal první místo Václav Černý (3. A) a další pozice obsadili Šimon Buďárek a Sylvie Algerová (oba 4. A). V nejstarší kategorii D (SŠ) se na prvním místě umístil Matyáš Štregl (3. B), za ním dále na druhém místě Matouš Kuřík (2. B) a dělené třetí místo obsadili Štěpán Suchomel (2. B) a Vilém Zábranský (6. A).

Tito studenti nás reprezentovali i v kole okresním, kde se jim velmi dařilo. V kategorii B se na 3. místě v okrese Trutnov umístila Emílie Kaplanová (2. A). V kategorii C byl druhý Václav Černý (3. A) a na výborném (a také) postupovém 4. a 5. místě skončili Sylvie Algerová a Šimon Buďárek. V nejstarší kategorii D byl pak na 2. místě Štěpán Suchomel a 3. Matouš Kuřík (oba 2. B). Všichni tito studenti postupují dále do krajského kola!

Všem studentům děkujeme za vynikající reprezentaci školy a výborné výkony.

Krajské kolo Zeměpisné olympiády 2021

Studenti vrchlabského gymnázia uspěli i krajském kole Zeměpisné olympiády. V soutěži konané online se na 3. místě v kategorii C umístila studentka 3. A Sylvie Algerová a v kategorii D uspěl student 8. A Tomáš Krampera, který obsadil 2. místo v Královéhradeckém kraji.

Oběma gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu.

Zeměpisná olympiáda 2021 – okresní kolo

I v letošním školním roce se studenti Krkonošského gymnázia a SOŠ, pracoviště Vrchlabí, zúčastnili Zeměpisné olympiády. Okresní kolo proběhlo 17. a 24. února distanční formou prostřednictvím e-learningového systému Masarykovy univerzity v Brně. Studenti soutěžili v několika kategoriích (praktická část, teoretická část, práce s mapou a geografickými daty). Naši školu reprezentovali studenti: Sylvie Algerová (3. A), Lukáš Vaníček (4. A), Vilém Zábranský (5. A), Anh Tuan Tran (5. A) a Tomáš Krampera (8. A).
Největšího úspěchu dosáhli Sylvie Algerová, která skončila v kategorii C na děleném 3.–5. místě a Tomáš Krampera, který v kategorii D obsadil 2. místo. Oba postupují do kola krajského, které se uskuteční v průběhu března.

Všichni studenti prokázali výborné geografické znalosti a patří jim dík za reprezentaci školy.

Krajské kolo Zeměpisné olympiády 2020

V pondělí 27. dubna 2020 se distanční formou konalo krajské kolo Zeměpisné olympiády. Vzhledem k současné situaci žáci pracovali z domu pomocí výpočetní techniky a atlasu. Naši školu zastupovali žáci, kteří uspěli v okresním kole: Václav Černý (1. A), Sylvie Algerová (2. A), Tran Anh Tuan (4. A) a Tomáš Krampera (7. A). Všichni v těžké konkurenci nejlepších studentů Královéhradeckého kraje obstáli a skvěle reprezentovali naši školu. Největšího úspěchu dosáhla Sylvie Algerová, která skončila na výborném 2. místě. Všem studentům gratulujeme.

Kompletní výsledky naleznete zde: ODKAZ

Zeměpisná olympiáda – okresní kolo

Ve středu 26. 2. 2020 se ve Dvoře Králové nad Labem konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu v kategorii “A” reprezentoval student 1. A Václav Černý, vedl si výborně a obsadil 2. místo. V kategorii “B” nás reprezentovala Sylvie Algerová z 2. A, která také obsadila vynikající 2. místo. Oba tak postoupili do kola krajského. V kategorii “C” naši školu reprezentovali studenti Tuan Anh Tran (4. A), který těsně obsadil 4. místo, a Lukáš Vaníček (3. A), který v konkurenci o rok starších studentů obsadil 8. místo. V nejvyšší kategorii “D” naše gymnázium reprezentoval Tomáš Krampera (7. A), který obsadil 5. místo.

Všem gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Aktualizace 9. 3. 2020: Díky vysokému počtu bodů v okresním kole do krajského kola postupují také Tuan Anh Tran a Tomáš Krampera. Gratulujeme.