Zeměpisná olympiáda – školní kolo

Na konci ledna se na naší škole uskutečnilo školní kolo Zeměpisné olympiády 2024. Přes 30 studentů napříč ročníky soutěžilo ve čtyřech kategoriích, v nichž museli prokázat své geografické znalosti, rychlou práci se zdroji i schopnost číst v mapách a kartogramech či kartodiagramech.

V kategorii A (1. ročník NG) zvítězila Adéla Baudyšová, na druhém místě se umístil Martin Teplý a třetí skončil Michal Svoboda (všichni 1. A). V kategorii B (2. ročník NG) se shodně na 1.-2. místě umístil Vojtěch Novák a Vladimír Kutlvašr (oba s plným počtem bodů!), třetí místo obsadila Michaela Wohanková (všichni 2. A). V kategorii C (3. a 4. ročník NG) zvítězila Marie Janovská z kvarty (Hostinné), na druhém místě skončila Zuzana Tomanová (3. A) a třetí byla Emílie Kaplanová (4. A). Konečně v kategorii D (střední školy) se na prvním místě umístil Vladimír Maševský (4. B), druhý byl Václav Černý (5. A) a na 3.-4. místě skončili Kamila Hůlková a Filip Hanuš.

Všem studentům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v okresním kole (postupují vždy první dva studenti).