Výměnný pobyt Trouville sur Mer – Vrchlabí

27.únor 2009

V únoru nás návštívili naši francouzští přátelé z partnerského města Trouville sur Mer. Francouzské děti prožily v Krkonoších krásných 10 dní. Užily si sněhových radovánek. Děkujeme touto cestou všem rodinám, rodičům a studentům za ubytování francouzských studentů. Velký dík patří prof. Guilbert, která připravila program a věnovala se francouzským hostům po celou dobu jejich pobytu v ČR. Děkujeme za spolupráci i Partnerské komisi města Vrchlabí v čele s PhDr. Pivoňkou.

Věříme, že školní výměna českým a francouzským studentům přinesla nové zkušenosti a jazykové poznatky.

Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce, kategorie stř. škol

Ve čtvrtek 26.2.09 se konala ve Dvoře Králové konverzační soutěž v anglickém jazyce. Naši studenti Hedvika Stoklasová (3.B) a Karel Nývlt (7.A) zazářili – Hedvika zvítězila a Karel obsadil 3. místo !! Gratulujeme a Hedvice přejeme hodně štěstí v krajském kole.

20.únor 2009

Lucka Charvátová, Hanka Klampflová, Hynek Luňák a David Petrásek zúročili své tréninky v běhu na lyžích na závodech ČESKÉHO POHÁRU a MISTROVSTVÍ ČR. Na závodech ČP v Novém Městě na Mor. ve dnech 6.-8.2.09 získalaly dívky 1.místo ve štafetách, Lucka 1.místo ve sprintu a na Mistrovství ČR 2.místo, Hanka 11. místo. Hynek a David obsadili ve štafetách 2. a 11. místo. Přejeme štěstí a sílu do dalších závodů!

Studentkou 1.B je také úspěšná a naše nadějná rychlobruslařka a členka NOVIS Teamu M. Sáblíkové Karolína Erbanová, kterou ovšem na chodbách našeho gymnázia potkáte jen výjimečně. Karolína je juniorskou šampionkou ČR a vedoucí závodnicí Junior World Cupu, a jistě jste zaznamenali vítězství týmu v celkové klasifikaci SP. Karolína se připravuje na závody většinou v  zahraničí, taže jí přejeme další krásné výsledky a až se bude moci věnovat studiu, tak ať je rovněž úspěšné.

- s jednacím řádem,
- s uveřejňováním informací na webových stránkách Gymnázia Vrchlabí.
                                                                                                    ŠR bere na vědomí

2. H. Brožová předložila 2 návrhy učebního plánu školního vzdělávacího programu a požádala přítomné, aby se k němu vyjádřili do pondělí 8. února 2009.                                                                                                      ŠR bere na vědomí

3. Proběhla volba předsedy ŠR – předsedkyní byla zvolena Mgr. Hana Brožová.

Ve Vrchlabí 3. února 2009      Zapsala: Jana Havlíková
                                                  Ověřila:  Hana Brožová

Výstava Tutanchamon a jeho hrobka

6.únor 2009

Ve středu 4.2.proběhla dlouho očekávaná cesta do Brna za Tutanchamonem a jeho pokladem.Kruté bylo ranní vstávání, cesta vlakem s trochou adrenalinu, ale stálo to za to, výstava byla unikátní, ještě teď vstřebáváme dojmy. Jestli máte možnost  výstavy se zúčastnit, tak neváhejte, je to úžasný zážitek!

Německá olympiáda – okresní kolo

5.únor 2009

Dne 22. 1. 2009 se konala v Hostinném konverzační soutěž v Nj. Studentka Eva Tichá (7.A) obsadila 1. místo. Postupuje do krajského kola. (Držíme jí palce!!!) Kateřina Marečková (3.B) skončila na 15. místě. Oběma studentkám blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Zuzka třetí ve štafetách na MS ve Švédsku

3.únor 2009

obr.jpgŠtafeta juniorek získala bronz v lyžařském orientačním běhu
Česká štafeta juniorek ve složení Michaela Marešová, Ivana Bochenková a Zuzana Kubátová získala ve švédském středisku Orsa-Grönklitt bronz v lyžařském orientačním běhu. Závod vyhrály s velkým náskokem domácí Švédky.V závodě na zkrácené trati dosáhla Zuzka nejlešího umístění  z našich děvčat a skončila dvanáctá. Gratulujeme !!!!!