Krajské kolo ekologické olympiády

9.říjen 2018

14 družstev studentů středních škol z celého Královéhradeckého kraje se sešlo 8. – 9. 10. 2018 ve Středisku ekologické výchovy Dotek v Horním Maršově, aby změřilo své síly v krajském kole ekologické olympiády. Tématem letošního kola byl Management v ochraně přírody. Studenti si výborně poradili s testem, poznávačkou i zadaným úkolem, který zpracovali formou prezentace a obhájili před odbornou porotou. Naši školu reprezentovali Jakub Škrabálek, Marcela Nosková a Káťa Rollerová, kteří obsadili v této náročné soutěži 4. místo.
Děkujeme za pěkný výkon a gratulujeme!

Děvčata ze 3.A zazářila v psaní na klávesnici

25.leden 2016

V pondělí 25.1.2016 se v Trutnově konala soutěž talentované mládeže v psaní na klávesnici. V této soutěži nás reprezentovala děvčata ze 3.A a podala vynikající výkon. Podařilo se jim obsadit všechna medailová místa. Nejvíce cvičení ze 41 startujících napsala Bára Středová, druhé místo obsadila Káťa Středová, bronzovou medaili si vypsala Natálie Farská a hezké sedmé místo vybojovala Anička Pejchová.
Našemu čtyřlístku dívek gratulujeme a věříme, že se do soutěže příště zapojí i chlapci.

Celostátní kolo ekologické olympiády v Železných horách

7.červen 2015

4. – 7.6.2015 se uskutečnilo Celostátní kolo ekologické olympiády na Seči, které bylo tentokrát zaměřeno na geologii a geomorfologii. Sešlo se zde 14 tříčlenných týmů, které zvítězily v krajských kolech. Naši školu reprezentovalo družstvo 5.A ve složení Káťa Matoušová, Jan Tomeš a Martin Erlebach. Po sečtení bodů za teoretický test, poznávání hornin a zkamenělin, rostlin a živočichů, vypracování a prezentování praktického úkolu si naše družstvo vybojovalo 6. místo. Gratulujeme k pěknému výkonu!

Gymnázium Vrchlabí zazářilo 2x

13.květen 2015

11. – 13.května se konalo Krajské kolo ekologické olympiády, tentokrát pod záštitou Správy Krkonošského národního parku ve Vrchlabí. Do soutěže se přihlásilo 12 družstev, mezi nimiž byla i dvě družstva našeho gymnázia, která si v této třídenní náročné soutěži vedla výborně. Družstvo 5.A ve složení Káťa Matoušová, Jan Tomeš a Martin Erlebach si vybojovalo zlato, bronz patřil studentkám 7.A Adéle Bílkové, Anežce Nejedlé a Tereze Hebké. Podařilo se nám porazit i vítěze loňského celostátního kola. Za nečekaný a perfektní výkon děkujeme a gratulujeme! V celostátním kole, které se koná 4.- 7.6. v Železných horách, budeme postupujícímu družstvu určitě držet palce!!!

Volkswagen Maratonský víkend 2015

3.květen 2015

Jeden z nejkrásnějších maratonů světa patří se svými více než 10 000 běžci 79 národností světa k tradičním běžeckým svátkům Česka. I my jsme si vybojovali v semifinálovém kole v Jilemnici možnost v tomto maratonu startovat v rámci republikového finále Juniorského Maratonu 2015. Juniorský Maraton je závod desetičlenných družstev, kde každý běží kolem 4 – 6 km formou štafety. Startovalo se na Staroměstském náměstí a trať vedla ulicemi Prahy přes Karlův most a kolem Vltavy s cílem na Staroměstském náměstí. Naše družstvo ve složení Jech, Kuřík, Řádová, Meravý, Hančová, Tomeš, Háková, Kalenská, Hudrlík a Auerswald běželi výborně a určitě si zaslouží pochvalu. Odměnou pro všechny je skvělý pocit, že mohli startovat po boku nejlepších běžců světa z Keni a Etiopie. Byl to zážitek!!!

Pojedeme do Prahy

21.duben 2015

V úterý 21.4.2015 se konalo semifinále Juniorského maratonu v Jilemnici. Naše družstvo ve složení Jech, Navrátil, Řádová, Meravý, Waňková, Tomeš, Háková, Hudrlík, Matěják a Auerswald si svým vynikajícím výkonem vybojovalo postup do republikového finále, které se koná 2. – 3.5.2015 v Praze.
Gratulujeme!!!

Krajské kolo biologické olympiády

21.duben 2015

V Hradci Králové se sešlo téměř 50 účastníků krajského kola biologické olympiády. Čekala je téměř 4,5 hodinová soutěž, ve které se prověřily jejich teoretické znalosti a praktické dovednosti. Naši školu úspěšně reprezentovala Zuzka Soukupová ( 6.A) a Jan Tomeš(5.A). Zuzka obsadila v této opravdu náročné soutěži krásné 7. a Honza 11. místo. Zuzka si zároveň odnesla titul ,, úspěšný řešitel“, Honzovi tento titul unikl o 0,4 bodu. Oběma gratulujeme k pěkným výkonům a držíme palce v další soutěži, kterou bude v květnu ekologická olympiáda.

Podzimní burza

30.říjen 2014

V sobotu 8.11.2014 se uskuteční již tradiční burza sportovních potřeb a oblečení do tanečních. Příjem zboží bude v pátek 7.11.2014 od 16 do 18,30 hod., prodej zboží v sobotu 8.11.2014 od 9 do 11 hodin. Výdej neprodaného zboží a peněz bude v sobotu od 11 do 12 hodin. Těšíme se na vaši účast!!!

Výsledky školního kola v poznávání přírodnin

15.květen 2014

Školního kola v poznávání přírodnin se zúčastnilo 40 studentů. Nejvíce bodů získala již tradičně Zuzka Soukupová (5.A).
Nečekaný výkon podala Markéta Machovcová(2.B), která měla pouze o 1 bod méně. Pochvalu si určitě zaslouží Pavlína Kovářová (4.A) a Marcela Nosková (2.A), které ve svých kategoriích zvítězily.
Vítězům gratulujeme a ostaním děkujeme za účast!
Pět nejlepších soutěžících z každé kategorie postupuje do okresního kola, které se koná 3.6.2014 ve Dvoře Králové.
Výsledky naleznete zde:
Výsledky školního kola v poznávání přírodnin.

Školní kolo v poznávání přírodnin

6.květen 2014

Ve čtvrtek 15.5.2014 se uskuteční školní kolo v poznávání přírodnin. Zájemci se hlásí vyučujícím biologie. Seznem organismů naleznete zde:Seznam na poznávačku

Třetí v maratonu

2.květen 2014

Družstvo sedmi chlapců a třech dívek se zúčastnilo semifinálového závodu Juniorkého maratonu v Jilemnici dne 23.4.2014. Po vynikajícím výkonu všech deseti běžců, kdy každý absolvoval 4,2 km, se naše družstvo probojovalo na 3.místo. Předběhla nás pouze dvě družstva z Jablonce nad Nisou. Za námi skončila všechna družstva jilemnického sportovního gymnázia, která vždy patřila k favoritům. Bronzovému družstvu ve složení Slavík, Starý, Kuřík, Jech, Waněk, Matěják, Navrátil, Hančová, Řádová a Pacholíková gratulujeme ke skvělému výkonu a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů!!!

Biologická olympiáda kategorie A a B

21.duben 2014

Úspěšnou řešitelkou krajského kola biologické olympiády kategorie B, které se konalo 11.4.2014 v Hradci Králové, se stala Zuzka Soukupová z 5.A, která obsadila 6. místo. Pochvalu si určitě zaslouží i Tereza Foltová, Tereza Hebká (obě kategorie B) a Lenka Říhová(kategorie A), které nás reprezentovaly v této náročné soutěži a umístily se ve třetí desítce. Děkujeme a držíme palce v dalších soutěžích!!!

Olympiáda z francouzského jazyka

20.březen 2014

Naše gymnázium dnes – 20. března 2014 v krajském kole konverzační soutěže v Hradci Králové reprezentoval v kategorii A1 – Josef Patočka ze 4.A, obsadil 7. místo, v kategorii B1 předvedla své schopnosti Lucie Fajfrová z 5.A a přivezla z Hradce Králové ocenění za 3. místo, v kategorii B2 změřila síly s ostatními soupeři Barbora Zelenková a umístila se na pěkném 4. místě. Diplom za 3. místo jí unikl o pouhé 2 bodíky.
Gratulujeme a těšíme se na vyšší počet soutěžících v konverzační soutěži v příštím školním roce:)!

Biologická olympiáda

27.leden 2014

Školní kolo biologické olympiády proběhne ve čtvrtek 30.1.2014 v 9,45 hod. v učebně č.8 pro kategorie A,B a v učebně č.9 od 10,40 hod.pro kategorii C,D. Druhá část – poznávání přírodnin se uskuteční příští týden. Nový seznam na poznávačku přírodnin, kde jsou nově horniny a nerosty, najdete na www.biologickaolympiáda.cz

Okresní kolo ve florbale

16.leden 2014

Ve středu 15.1. reprezentovalo družstvo chlapců naše gymnázium na středoškolském poháru ve florbale. Ze tříčlenné skupiny postoupili chlapci z 1. místa a hráli play off se SZŠ Trutnov, vyhráli 5:0. Semifinále s gymnáziem Trutnov bylo velice vyrovnané. 0:0 po hrací části a následovaly nájezdy. Rozhodl třetí nájezd Michala Zaplatílka, který proměnil střelou pod ruku brankáře. Finále bylo jednoznačně v režii družstva ze Dvora Králové, které posíleno několika extraligovými hráči, zvítězilo 5:1. Za Vrchlabí skóroval krásnou trefou z otočky Martin Junek.

Letos tedy na okrese 2. místo pro výborný tým z Vrchlabí.

Luděk Rychtr

Led je náš!!!

7.listopad 2013

Kdy? Ve čtvrtek 19.12.2013 se sejdeme všichni na zimním stadionu ve Vrchlabí, kde si užijeme zimní pohádkovou atmosféru. Skotačení na ledě bude rozděleno do dvou skupin, kde nejprve vystoupí nižší gymnázium a potom vyšší. Program zahájíme přátelským utkáním přihlášených družstev v hokeji s tenisákem, dále každá třída vystoupí se svým pohádkovým programem a je jedno, jestli zazpívají písničku, sehrají pohádku, zatančí pohybovou skladbu nebo uspořádají soutěž či cokoli jiného. Prostě budeme se bavit a jaký program si uděláme, záleží jen na nás. Poté bude následovat maškarní rej a vyhlášení nejlepších masek. Na závěr budeme všichni společně bruslit a užívat si vánoční pohody. Jestli to bude super nebo nuda záleží na každém z nás! Tak pojďme společně zažít veselé chvíle na ledě!! Možná se na nás přijde podívat i vládce hor, a to si nemůžeme nechat ujít!!!

Burza sportovních potřeb a oblečení do tanečních

30.říjen 2013

Již tradiční podzimní burza sportovních potřeb a oblečení do tanečních se koná v sobotu 9.11.2013 od 9 do 11 v budově gymnázia v učebně č. 8. Čeká vás velký výběr lyží a lyžařských bot. Choďte bočním vchodem od Komety!
Zboží přijímáme v pátek 8.11.2013 od 16,00 do 18,30,hod. Výdej neprodaných věcí a peněz bude v sobotu od 11 do 12 hodin. Těšíme se na vaši hojnou účast!

Krajské kolo v poznávání přírodnin

25.červen 2013

Krajské kolo v poznávání přírodnin se konalo 21.6.2013 v Hradci Králové. Z okresního kola se z naší školy do této soutěže probojovaly 3 studentky. V kategorii C si nejlépe vedla Zuzka Soukupová, která poznala nejvíce rostlin ze všech soutěžících v mladších kategoriích a celkově obsadila 3.místo. Ještě oceněné 6. místo si v nejstarší spojené kategorii A+B odvezla Káťa Volfová a 9.místo obsadila Míša Beránková. Děvčatům za pěkné výkony gratulujeme!

« Previous Entries