Pro bezpečný přístup ke známkám a absencím doporučuji nainstalovat do webového prohlížeče tento bezpečnostní certifikát:

Ing. Radomír Blažek, správce LAN

BiO krajské kolo kat. C – radostná zpráva!

21.duben 2010

Dnes jsme obrželi skvělou informaci, že letos krajská komise BiO kat.C vybrala studenty pro účast v krajském kole na základě následujících kritérií -z každého okresu postupují 3 nejlepší studenti, ostatní účastníci byli vybráni na základě součtu bodů z teoretického testu a laboratorní práce (z důvodu zachování co největší objektivity při výběru; poznávačky se mohly v jednotlivých okresech výrazně lišit).
Pro nás z toho vyplývá radostné zjištění, že nejen Víťa, Lenka a Týna, ale i Kačka Volfová a Míša Beránková pojedou změřit své síly s nejlepšími mladými biology královéhradeckého kraje. Držme jim palce!

3. místo v krajském kole zeměpisné olympiády

Michaela Beránková z 4.A obsadila 3. místo v krajském kole zeměpisné olympiády. Gratulujeme.

Biologická olympiáda kat.C -okresní kolo

Minulý týden se na trutnovském gymnáziu konalo okresní kolo BiO kat.C. Mezi 31 soutěžícími bylo i pět našich studentů. A vůbec si nevedli špatně. 1. místo vybojoval Víťa Vejnar (3.A), druhé Lenka Říhová (3.A) a třetí Týna Kalenská (3.A). Mezi úspěšné řešitele patřila i Kačka Volfová (4.A), která získala 8. místo a také Míša Beránková (4.A) (11. – 12. místo). Pro Míšu to ten den byla dokonce už druhá soutěž – po krajském kole zeměpisné olympiády. Všem soutěžícím gratulujeme a prvním třem, kteří postupují do krajského kola, přejeme 13. května hodně štěstí.

Republikové kolo olympiády v jazyce francouzském

18.duben 2010

Ve středu 14. dubna se Jitka Graciasová (4.A) a Jan Paulů (5.A) zúčastnili republikového kola konverzační soutěže ve francouzském jazyce. Na Francouzském institutu v Praze velmi kvalitní výkony předvedli studentky a studenti ze všech krajů České republiky. Konkurence byla velká. Jitka Graciasová obsadila v kategorii A1 báječné 7. místo a Janu Paulů v kategorii B1 náleží místo 13.
Gratulujeme k dosaženým výsledkům!

Stříbro z maratonu

15.duben 2010

Ve středu 14.4. 2010 se smíšené desetičlenné družstvo chlapců a dívek vydalo na trať maratonu v ulicích Hradce Králové. Běželo se jako štafetový závod. Každý závodník absolvoval 4 km a poslední o dva kilometry více. Běželi jsme v tomto složení : Gába Klimenta, Vojta Machek, Lucka Jebavá, Martin Novák, Petra Volfová, Pavel Kocián, Klaudie Červinková, Adam Waněk, Hynek Luňák a uzavíral Matěj Švec. Z celkového počtu osmi družstev jsme vybojovali krásné druhé místo. Děkujeme za výborné výkony všem běžcům a gratulujeme !!!

Silový trojboj

13.duben 2010

Eva Kobrlová a Tomáš Kalenský z 6.A třídy se stali o víkendu mistry ČR v silovém trojboji ve svých kategoriích. Blahopřejeme!
Tomáš Kalenský byl za loňského mistra Evropy
oceněn mezi pěti nejlepšími sportovci města Vrchlabí. Gratulujeme dvojnásob a přejeme hodně zdraví!

2. místo v okresním kole olympiády v jazyce českém

Michal Kosina z 3.A porazil 35 účastníků okresního kola OJČ a jako druhý postupuje do krajského kola 5.5.2010 v Hradci Králové. Jeho výkon je hodnotnější o fakt, že porazil soupeře o rok starší. I jako nově nastupujícímu redaktorovi Breaku mu gratulujeme!