Jitka ve státním kole olympiády ve FJ druhá!!!!!

28.duben 2011

Ve čtvrtek 28. dubna se uskutečnilo státní kolo konverzační soutěže v jazyce francouzském. Královéhradecký kraj byl zastoupen 4 kandidátkami, z nichž 2 studují na vrchlabském gymnáziu. Účast v republikovém kole považujeme za velkýýýý úspěch a Marii Opočenské ze 4.A a Jitce Graciasové z 5.A gratulujeme k dosažení tak pěkných výsledků. Soutěž se konala na Francouzském institutu v Praze a Jitka Graciasová získala báječné 2. místo a jako cenu si odnesla zpáteční jízdenku do Paříže pro dvě osoby.
GRATULUJEME!!! FÉLICITATIONS!!!

VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 4G

27.duben 2011

VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 2011 do oboru 79-41-K/41 (4-leté studium)

Vzhledem k systému přijímacího řízení doporučujeme nepřijatým podat odvolání.

VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 8G

VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ 2011 do oboru 79-41-K/81 (8-leté studium)

Na odvolání bylo ponecháno jedno místo.

Stříbro z juniorského maratonu

V pondělí 18.4.2011 se smíšené družstvo 7 chlapců a 3 dívek vydalo na trať semifinálového maratonského běhu v Hradci Králové. Naši úspěšnou štafetu zahájil Matěj Švec, který běžel nejdelčí úsek. V dalších čtyřkilometrových úsecích nás reprezentovali – Petrásek, Luňák, Pršala, Kalenský, Forejtek a dívky Jebavá, Klampflová a Volfová P. Družstvo doběhlo v čase  2:51:35, kterým si zajistili druhé místo za vítězným Gymnáziem Trutnov.

Gratulujeme !!!

Další sportovní úspěchy v roce 2011!

Naše studentky a studenti z prvního ročníku nižšího gymnázia postoupili po statečném a vyčerpávajícím boji do okresního kola  ve vybíjené v Trutnově, kde dívky skončily na 4. místě a chlapci vybojovali bronz.

Dalším úspěchem našich studentek  je  1. místo  v okresním kole v přehazované v Lánově. Na úspěchu se podílely dívky z prvního a druhého ročníku nižšího gymnázia.

Všem zúčastněním srdečně gratulujeme k jejich výkonům a těšíme se na další vítezná utkání !

Zájezd do Žitavy 27.4.

20.duben 2011

Zájezd do Žitavy a okolí 27. 4. 2011 – stále ještě volná místa!
Program: – Žitava ( prohlídka společná + individuální)
– Motýlí dům a dům plazů v Jonsdorfu – jedinečná zoologická expozice
– Oybin (ruina gotického chrámu a kláštera na pískovcovém masivu)
– největší turistický magnet v Horní Lužici
Cena: 250,- Kč + 6,- Euro na vstupy (Jonsdorf + Oybin)
Pojištění: individuálně, doporučuji ve skupinkách po 6 lidech – mělo by být nejvýhodnější,
16,- Kč/osoba, u ZPŠ 209 ještě méně. V seznamu skupinky je třeba uvést jméno,
bydliště a rodné číslo)
S sebou: pas nebo OP, doklad o pojištění, propisku a notýsek, mobil, jídlo a pití, deštník
Odjezd: 7.40 (sraz v 7.30) z parkoviště u Penny (vedle gymnázia)
Příjezd: kolem 20.00
Přihlašujte se (zároveň s platbou 250,-Kč) u své němčinářky. V případě onemocnění před zájezdem či potřeby bližších informací volejte prosím 737 340 939 (Hana Jüptnerová)

Třídní schůzky

18.duben 2011

Vážení rodiče, zveme Vás na třídní schůzky našeho gymnázia, které se budou konat v úterý 19. 4. 2011 od 16:30 hod. do 18:00 hod. v kmenových učebnách tříd.

Opět skvělé výsledky našich studentů na biologické olympiádě

15.duben 2011

Dne 12.4.2011 se konalo Okresní kolo biologické olympiády v Malých Svatoňovicích. Soutěže se zúčastnili 3 studenti našeho gymnázia. Jejich výsledky patřily mezi výborné! Zuzka Soukupová z 2.A vyhrála a automaticky postupuje do krajského kola. Honza Tomeš z 1.A skončil na 4.místě, kde 3.pozice mu unikla o 0,5 bodu a výborně se také umístila Sára Mükschová z 2.A, která obsadila 7.místo. Celkově se soutěže zúčastnilo 36 studentů z celého okresu. A náš Honza i Sára mají také velkou šanci postoupit do krajského kola, protože jejich bodové hodnocení je řadí mezi úspěšné řešitele. Přejeme jim mnoho dalších i nebiologických úspěchů!

Vítězství v přehazované

13.duben 2011

Okrskové kolo v přehazované dívek se konalo v pátek 8.4.2011  na ZŠ Školní. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 družstev z Vrchlabí a okolí. Družstvo dívek ve složení Havlová, Hrnčířová, Nejmanová, Mükschová, Zelenková,Soukupová, Mikulcová, Řondíková, Matoušová a Blažejová zvítězilo ve všech utkáních a zajistilo si tak postup do okresního kola, které se uskuteční 20.4.2011 v Lánově. Gratulujeme a držíme palce v dalších bojích!

Royal Family at our school!

7.duben 2011

The Royal family of Windsor has been displayed on one of our school walls – n.25, thanks to help of 8.A and 3.B classes. For anyone interested – please feel free to visit us and take a look or a picture. Great for Maturita students!
J.B.

Lenka zvítězila

6.duben 2011

V úterý 5.4.2011  se v  Trutnově konalo okresní kolo Biologické olympiády. Naši školu skvěle reprezentovala Lenka Říhová ze 4.A, která v kategorii C obsadila 1. místo. Tato soutěž je velice náročná, protože má čtyři části – písemný test, laboratorní úkol a poznávání přírodnin. Hodnotí se také vstupní úkol, který musí studenti předem vypracovat. Lenka zvládla výborně všechny čtyři části a zajistila si tak postup do krajského kola Biologické olympiády, které se bude konat v Hradci Králové. Gratulujeme Lence k vynikajícímu výkonu  a držíme palce i ve vyšších soutěžích !!!