Olympiáda českého jazyka SŠ

29.březen 2012

21. března 2012 se konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce a naši školu reprezentovala Tereza Švimberská z 1.B a obsadila 4. místo, na 7. místě skončil Vítězslav Vejnar z 5.A. Oběma k dosaženým výsledkům blahopřejeme!

Zeměpisná olympiáda – okresní kolo

28.březen 2012

Dne 22. března 2012 se ve Dvoře Králové nad Labem uskutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády. V kategorii B obsadil Jan Tomeš 3.místo, v kategorii C Tereza Brožová 11.místo a v kategorii D Vítězslav Vejnar 5. místo a Jan Benčík 8.místo. Děkujeme za dobrou reprezentaci naší školy.

Studentky vrchlabského gymnázia opět bodovaly

22.březen 2012

Ve čtvrtek 23. března 2012 byly naší školou vyslány studentky Jitka Graciasová (6.A), Marie Opočenská (4.A), Barbora Zelenková (3.A)  do krajského kola v Hradci Králové. Konkurence byla veliká, nicméně i přesto se Jitce Graciasové v kategorii B2 podařilo vybojovat krásné 2. místo. Bára Zelenková obsadila v kategorii A1 3. místo. Majda Opočenská soutěžila v kategorii B1 a umístila se na 6. místě.

Studentkám gratulujeme! Félicitations!

Okresní kolo olympiády z českého jazyka

se konalo v úterý 21. března 2012 v Trutnově. Naši školu reprezentovaly v kategorii pro 8. a 9. ročník Zuzana Soukupová ze 3.A a Tereza Brožová ze 4.A, které ve školním kole získaly nejvyšší počet bodů.
Studentkám blahopřejeme.

Chemická olympiáda – šk. a okresní kolo kat. D

12.březen 2012

Školního kola CHO se letos zúčasnilo pět studentů ze 4.A. Po vypracování teoretické a praktické laboratorní části šk. kola absolvovali i náročný test. Celkově si nejlépe vedli Mates Čivrný a Lenka Nedomová. Dále se umístili Matěj Kadavý, Terka Hebká a Anička Purmová. V okresním kole 5. března skončil Mates Čivrný na 6.-7. místě a Lenka Nedomová na osmém. Oceňuji dlouhodobou svědomitou přípravu všech studentů a gratuluji i k pěknému umístění v okresním kole. Eva Vaňková

Okresní kolo ve volejbale dívek

9.březen 2012

8.března 2012 se uskutečnilo v Trutnově okresní kolo ve volejbale dívek. Naše družstvo ve složení – Kateřina Finková, Eva Schmídová, Markéta Novotná, Monika Swobodová, Lada Foubíková, Magdaléna Štanglerová, Kateřina Volfová a Kristina Paulů obsadilo v konkurenci 9 družstev pěkné 4.místo.

PŘEDNÁŠKA J. VÁGNERA „SLADKOVODNÍ GIGANTI“

5.březen 2012

Ve čtvrtek 1.3.2012 se studenti vyššího gymnázia zúčastnili v rámci projektu „Návrat přírody do škol“ přednášky Jakuba Vágnera, která byla nejenom o rybách, ale také o jeho různých dobrodružstvích na jeho výpravách v povodí řeky Amazonky a dalších odlehlých a málo probádaných místech naší planety. Přednáška byla průběžně doplňována velmi zajímavým filmovým materiálem natočeným na jeho mnoha expedicích. U studentů i zúčastněných pedagogů zaznamenala přednáška velký úspěch. Po ukončení přednášky mnozí studenti využili možnosti získat podpis J.Vágnera nebo se s ním vyfotografovat.
Děkuji tímto i DK Vrchlabí, který nám tuto akci zprostředkoval.
Mirka Trojanová

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA – školní kolo kat. D, C

2.březen 2012

V únoru proběhlo na našem gymnáziu školní kolo biologické olympiády, skládající se z náročného testu a poznávačky.  Kategorie C  se zúčastnilo 16 studentů, přičemž nejlepších výsledků a postupu dosáhli  tito studenti: Zuzana Soukupová (3.A), Tereza Foltová (4.A), Jan Diblíček (3.A). Olympiáda se také povedla S.Mükschové, A.Bílkové, P.Pastorové, ale i mnoha dalším. Výsledky byly velmi vyrovnané!

V kategorii D soutěžilo dokonce 24 studentů, z nichž nejvíce bodů získali Honza Tomeš a Bára Sacherová. Oba jsou ze třídy 2.A,  která celkově předvedla vysokou úroveň ( L.Preradovičová, K.Matoušová,…..). Výborné znalosti také předvedlo několik studentů z 1.A, zejména Matěj Kreisl a Kačka Mejsnarová. Veřím, že nejen v nich  máme do budoucna nadějné biologické reprezentanty.

Všem účastníkům Bi olympiády gratulujeme, postupujícím do dalšího kola držíme palce! Vs

Skvělé umístění 1.A ve vybíjené !

1.březen 2012

Dne 29.2.2012 proběhlo okrskové kolo vybíjené. Soutěž se konala na ZŠ Školní (Liščák) a naše gymnázium reprezentovalo družstvo dívek z 1.A a družstvo chlapců z 1.A. Obě družstva sehrála 4 zápasy. Úroveň byla velmi vysoká a do posledních minut nebylo rozhodnuto. Bojovalo se nejen o umístění, ale také o postup do okresního kola v Trutnově.

Děvčata vybojovala 2.místo a chlapci po napínavém závěrečném souboji 1.místo!!! Obě družstva tedy postupují do Trutnova.

Moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších, nejen sportovních úspěchů.             Vs