Volkswagen Maratonský víkend 2015

3.květen 2015

Jeden z nejkrásnějších maratonů světa patří se svými více než 10 000 běžci 79 národností světa k tradičním běžeckým svátkům Česka. I my jsme si vybojovali v semifinálovém kole v Jilemnici možnost v tomto maratonu startovat v rámci republikového finále Juniorského Maratonu 2015. Juniorský Maraton je závod desetičlenných družstev, kde každý běží kolem 4 – 6 km formou štafety. Startovalo se na Staroměstském náměstí a trať vedla ulicemi Prahy přes Karlův most a kolem Vltavy s cílem na Staroměstském náměstí. Naše družstvo ve složení Jech, Kuřík, Řádová, Meravý, Hančová, Tomeš, Háková, Kalenská, Hudrlík a Auerswald běželi výborně a určitě si zaslouží pochvalu. Odměnou pro všechny je skvělý pocit, že mohli startovat po boku nejlepších běžců světa z Keni a Etiopie. Byl to zážitek!!!

Pojedeme do Prahy

21.duben 2015

V úterý 21.4.2015 se konalo semifinále Juniorského maratonu v Jilemnici. Naše družstvo ve složení Jech, Navrátil, Řádová, Meravý, Waňková, Tomeš, Háková, Hudrlík, Matěják a Auerswald si svým vynikajícím výkonem vybojovalo postup do republikového finále, které se koná 2. – 3.5.2015 v Praze.
Gratulujeme!!!

Podzimní burza

30.říjen 2014

V sobotu 8.11.2014 se uskuteční již tradiční burza sportovních potřeb a oblečení do tanečních. Příjem zboží bude v pátek 7.11.2014 od 16 do 18,30 hod., prodej zboží v sobotu 8.11.2014 od 9 do 11 hodin. Výdej neprodaného zboží a peněz bude v sobotu od 11 do 12 hodin. Těšíme se na vaši účast!!!

Třetí v maratonu

2.květen 2014

Družstvo sedmi chlapců a třech dívek se zúčastnilo semifinálového závodu Juniorkého maratonu v Jilemnici dne 23.4.2014. Po vynikajícím výkonu všech deseti běžců, kdy každý absolvoval 4,2 km, se naše družstvo probojovalo na 3.místo. Předběhla nás pouze dvě družstva z Jablonce nad Nisou. Za námi skončila všechna družstva jilemnického sportovního gymnázia, která vždy patřila k favoritům. Bronzovému družstvu ve složení Slavík, Starý, Kuřík, Jech, Waněk, Matěják, Navrátil, Hančová, Řádová a Pacholíková gratulujeme ke skvělému výkonu a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů!!!

Finále turnaje v kuželkách

27.březen 2014

Ve středu 26.3. proběhlo ve vrchlabské kuželně završení Turnaje škol o Putovní pohár v kuželkách turnajem nejlepších šesti jednotlivců z každé kategorie. Všech 24 účastníků závěrečného turnaje podávalo skvělé výkony, výsledky na čelních místech byly velmi vyrovnané. Všechny výsledky jsou k nahlédnutí na www.skkvrchlabi.cz.

Od 14 hodin proběhlo slavnostní vyhodnocení soutěže družstev i soutěže jednotlivců. Medaile a diplomy předávali starosta města Vrchlabí ing Jan Sobotka a ředitel gymnázia Mgr. Miroslav Šafránek. První tři jednotlivci obdrži ještě jako cenu poukaz na paintball do Vidochova. Všem účastníkům děkujeme za účast v nové soutěži a spolu s nimi se těšíme na příští ročník. Velké poděkování patří také hlavní organizátorce Mgr. Renatě Šimůnkové za skvělý nápad a organizaci turnaje a pánům Maršíkovi a Luxovi za vlastní vedení turnaje.

Ry

Okresní kolo ve florbale

16.leden 2014

Ve středu 15.1. reprezentovalo družstvo chlapců naše gymnázium na středoškolském poháru ve florbale. Ze tříčlenné skupiny postoupili chlapci z 1. místa a hráli play off se SZŠ Trutnov, vyhráli 5:0. Semifinále s gymnáziem Trutnov bylo velice vyrovnané. 0:0 po hrací části a následovaly nájezdy. Rozhodl třetí nájezd Michala Zaplatílka, který proměnil střelou pod ruku brankáře. Finále bylo jednoznačně v režii družstva ze Dvora Králové, které posíleno několika extraligovými hráči, zvítězilo 5:1. Za Vrchlabí skóroval krásnou trefou z otočky Martin Junek.

Letos tedy na okrese 2. místo pro výborný tým z Vrchlabí.

Luděk Rychtr

Burza sportovních potřeb a oblečení do tanečních

30.říjen 2013

Již tradiční podzimní burza sportovních potřeb a oblečení do tanečních se koná v sobotu 9.11.2013 od 9 do 11 v budově gymnázia v učebně č. 8. Čeká vás velký výběr lyží a lyžařských bot. Choďte bočním vchodem od Komety!
Zboží přijímáme v pátek 8.11.2013 od 16,00 do 18,30,hod. Výdej neprodaných věcí a peněz bude v sobotu od 11 do 12 hodin. Těšíme se na vaši hojnou účast!

Burza sportovních potřeb a oblečení do tanečních

28.říjen 2012

Již tradiční podzimní burza sportovních potřeb a oblečení do tanečních se koná v sobotu 3.11.2012 od 9 do 11 v budově gymnázia v učebně č. 8. Choďte bočním vchodem od Komety!
Zboží přijímáme v pátek 2.11.2012 od 16,30 do 18,30,hod. Výdej neprodaných věcí a peněz bude v sobotu od 11 do 12 hodin. Těšíme se na vaši hojnou účast!

Naši fotbalisti jsou nejlepší v okrese

12.říjen 2012

Ve čtvrtek 11.10.2012 se v Trutnově konalo okresní finále Jana Masopusta v kopané. Do soutěže nastoupilo šest týmů.
Nejlépe si vedlo družstvo Gymnázia Vrchlabí, které vyhrálo všechny zápasy a zajistilo si tak postup do krajského finále v Jičíně. Střeleckou hvězdou se stal Ondra Pavelka, jenž hned v úvodu střelil dva góly. Mezi další výtečné střelce gólů se zařadil Martin Junek, Ondřej Matěják a Martin Hanuš.V záloze hráli výborně Kryštof Jech, Honza Proházka,Jirka Kalenský a Lukáš Fajfr. Za práci v obraně se nemusel stydět Tomáš Navrátil, Martin Půlpán,Martin Bartoš a Roman Větrovec. Při hře žádný gól nepustil Honza Hájek. V roli trenéra se osvědčil zraněný hráč Tomáš Kroczek. Zápas byl napínavý až do koce, protože ve finále s Malými Svatoňovicemi jsme hráli nerozhodně a v náš prospěch rozhodly až penalty.

Všem hráčům děkujeme za skvélý výkon a budeme držet palce v kraji!

Stříbro z krajského finále v přespolním běhu

9.říjen 2012

Ve středu 3.10.2012 postoupilo družstvo dívek ve složení Hančová, Pacholíková, Volfová, Hartigová a Ouhrabková do krajského finále v přespolním běhu. Na 3 km dlouhou rozbahněnou trať v Nové Pace vyběhlo 44 závodnic. Z našich si nejlépe vedla Petra Hančová, která obsadila v silné konkurenci třetí místo. V soutěži družstev si děvčara doběhla pro stříbrnou medaili, ale do republikového finále postupuje pouze jedno družstvo, a to z Gymnáziia Trutnov.
Za skvělý výkon děvčatům gratulujeme!

Děvčata postoupila do krajského kola v přespolním běhu

4.říjen 2012

25.9.2012 se konalo okresní kolo škol v přespolním běhu v Trutnově. Podařilo se nám obsadit všechny kategorie. Na trať vyběhlo přes 30 závodníků z naší školy, kteří bojovali v šestičlenných družstvech o nejlepší umístění. Bronzovou medaili získalo družstvo nejstarších chlapců, které startovalo ve složení Jech, Matěják, Navrátil, Messner, Procházka a Větrovec. Ještě lépe si vedlo družstvo nejstarších dívek ve složení Hančová, Volfová, Hartigová, Erbenová, Honců a Adolfová, které obsadilo 2.místo a zajistilo si tak účast v krajském finále v Nové Pace. V mladších kategoriích podali nejlepší výkon Honza Diblíček, Anička Blažejová, Ondra Novák a Veronika Gallová. Škoda, že se nezúčastnili další dobří běžci, protože byli nachlazeni. Vítězům gratulujeme a všem ostatním děkujeme za reprezentaci školy.

Sportovně turistický kurz se vydařil

11.září 2012

viničná slnování
Studenti maturitních ročníků zahájili školní rok již tradičně sportovním kurzem v krásné krajině Jizerských hor. Tetokrát nás čekala celá řada novinek. Nejprve jsme si vyslechli přednášku o zajímavých místech Jizerských hor. Kromě výletů po cyklotrasách Jizerek jsme navštívili i polské Zlotnické jezero. Okusili jsme adrenalin singltreku, který byl pro mnohé novinkou a obrovským zážitkem. Pohled z 30ti metrové skály byl sice nádherný, ale úžasný pocit dole po slanění skály se jen tak nezapomene. Celý kurz měl i soutěživého ducha. Po turnaji ve volejbale následovala soutěž ve střelbě, kde měl nejlepší mušku Martin Bartoš. S tratí cyklistické časovky se nejlépe popral Jakub Kmínek a Lucka Hrnčířová. V orientačním běhu našla nejrychleji kontroly dvojice Denisa Zachová a Standa Bien. Nejkrásněší básničku složil Petr Holý. Z nočního a azimutového závodu se všichni vrátili a nikdo se neztratil. Myslím, že tentokrát zvítězil každý, kdo se tohoto kurzu zúčastnil, protože má plno skvělých zážitků. Všem bychom chtěli poděkovat za perfektní kamarádské chování a příkladný přístup k plnění programu kurzu.
Cyklokurz 2012.strelba

Orientační bloudění se střelbou a zdravovědou

5.září 2012

Na konci školního roku se v rámci projektových dnů konal závod v orientačním běhu v kombinaci se střelbou a zdravovědou. Studenti si nejdříve vše osahali, ozkoušeli a doplnili potřebné informace a poté se šlo na věc. Po zmačknutí stopek začal závod střelbou. Pak již spolupráce s kolegou nebo kolegyní ve dvojici a hlavně s mapou. Během trati museli závodníci kromě mapování a rychlosti zvládnout také zdravovědu. Na tento úkol dohlížel záchranář, náš bývalý student, Ondra Sládek. Závod absolovovali všichni v luxusním tempu, někteří i v protisměru. Bohužel jedna dvojice nenašla poslední kontrolu a byla DQ. Vítězství si vybojovala dvojice Martina Řádová a Tomáš „Ozzy“ Brunclík.

Skvělé umístění 1.A ve vybíjené !

1.březen 2012

Dne 29.2.2012 proběhlo okrskové kolo vybíjené. Soutěž se konala na ZŠ Školní (Liščák) a naše gymnázium reprezentovalo družstvo dívek z 1.A a družstvo chlapců z 1.A. Obě družstva sehrála 4 zápasy. Úroveň byla velmi vysoká a do posledních minut nebylo rozhodnuto. Bojovalo se nejen o umístění, ale také o postup do okresního kola v Trutnově.

Děvčata vybojovala 2.místo a chlapci po napínavém závěrečném souboji 1.místo!!! Obě družstva tedy postupují do Trutnova.

Moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších, nejen sportovních úspěchů.             Vs

Další sportovní úspěchy v roce 2011!

27.duben 2011

Naše studentky a studenti z prvního ročníku nižšího gymnázia postoupili po statečném a vyčerpávajícím boji do okresního kola  ve vybíjené v Trutnově, kde dívky skončily na 4. místě a chlapci vybojovali bronz.

Dalším úspěchem našich studentek  je  1. místo  v okresním kole v přehazované v Lánově. Na úspěchu se podílely dívky z prvního a druhého ročníku nižšího gymnázia.

Všem zúčastněním srdečně gratulujeme k jejich výkonům a těšíme se na další vítezná utkání !

Volej

14.duben 2009

Ve čtvrtek 17. 3. se družstvo chlapců zúčastnilo okresního kola v odbíjené. Po kvalitním výkonu nestačili chlapci pouze na družstvo Dvora Králové a obsadili skvělé druhé místo. Blahopřejeme, L.R.

Vybíjená

14.duben 2009

V úterý 14.9. se celá třída 1.A zúčastnila okrskového kola ve vybíjené. Hrálo se v tělocvičně ZŠ Školní. Děvčata skončila na čtvrtém, chlapci těsně na druhém místě. Všem děkujeme za podané výkony a gratulujeme. L.R.

Maratonci třetí

2.duben 2009

Ve středu 1. 4. 2009 nás skupina 10 studentů ve složení Jiřička, Petrásek, Luňák, Stránský, Švec, Grohová, Kubátová, Charvátová, Klampflová a Jebavá reprezentovala v semifinálovém kole Juniorského maratonu v Hradci Králové. Závodu se zúčastnilo 8 štafet studentů středních škol. Trať dlouhá 42 195 m vedla ulicemi města po tvrdé dlažbě na 800 m okruhu. Jarda Jiřička byl v našem družstvu nejrychlejším chlapcem, Karolína Grohová běžela nejrychleji z dívek. David Petrásek si skvěle poradil s posledním nejdelším úsekem (5 600 m) a doběhl v čase 2:45:04 hodin pro krásnou bronzovou medaili. Blahopřejeme !!!!!!!!!!

« Previous Entries