Krajské kolo ekologické olympiády

9.říjen 2018

14 družstev studentů středních škol z celého Královéhradeckého kraje se sešlo 8. – 9. 10. 2018 ve Středisku ekologické výchovy Dotek v Horním Maršově, aby změřilo své síly v krajském kole ekologické olympiády. Tématem letošního kola byl Management v ochraně přírody. Studenti si výborně poradili s testem, poznávačkou i zadaným úkolem, který zpracovali formou prezentace a obhájili před odbornou porotou. Naši školu reprezentovali Jakub Škrabálek, Marcela Nosková a Káťa Rollerová, kteří obsadili v této náročné soutěži 4. místo.
Děkujeme za pěkný výkon a gratulujeme!

Děvčata ze 3.A zazářila v psaní na klávesnici

25.leden 2016

V pondělí 25.1.2016 se v Trutnově konala soutěž talentované mládeže v psaní na klávesnici. V této soutěži nás reprezentovala děvčata ze 3.A a podala vynikající výkon. Podařilo se jim obsadit všechna medailová místa. Nejvíce cvičení ze 41 startujících napsala Bára Středová, druhé místo obsadila Káťa Středová, bronzovou medaili si vypsala Natálie Farská a hezké sedmé místo vybojovala Anička Pejchová.
Našemu čtyřlístku dívek gratulujeme a věříme, že se do soutěže příště zapojí i chlapci.

Celostátní kolo ekologické olympiády v Železných horách

7.červen 2015

4. – 7.6.2015 se uskutečnilo Celostátní kolo ekologické olympiády na Seči, které bylo tentokrát zaměřeno na geologii a geomorfologii. Sešlo se zde 14 tříčlenných týmů, které zvítězily v krajských kolech. Naši školu reprezentovalo družstvo 5.A ve složení Káťa Matoušová, Jan Tomeš a Martin Erlebach. Po sečtení bodů za teoretický test, poznávání hornin a zkamenělin, rostlin a živočichů, vypracování a prezentování praktického úkolu si naše družstvo vybojovalo 6. místo. Gratulujeme k pěknému výkonu!

Gymnázium Vrchlabí zazářilo 2x

13.květen 2015

11. – 13.května se konalo Krajské kolo ekologické olympiády, tentokrát pod záštitou Správy Krkonošského národního parku ve Vrchlabí. Do soutěže se přihlásilo 12 družstev, mezi nimiž byla i dvě družstva našeho gymnázia, která si v této třídenní náročné soutěži vedla výborně. Družstvo 5.A ve složení Káťa Matoušová, Jan Tomeš a Martin Erlebach si vybojovalo zlato, bronz patřil studentkám 7.A Adéle Bílkové, Anežce Nejedlé a Tereze Hebké. Podařilo se nám porazit i vítěze loňského celostátního kola. Za nečekaný a perfektní výkon děkujeme a gratulujeme! V celostátním kole, které se koná 4.- 7.6. v Železných horách, budeme postupujícímu družstvu určitě držet palce!!!

Pojedeme do Prahy

21.duben 2015

V úterý 21.4.2015 se konalo semifinále Juniorského maratonu v Jilemnici. Naše družstvo ve složení Jech, Navrátil, Řádová, Meravý, Waňková, Tomeš, Háková, Hudrlík, Matěják a Auerswald si svým vynikajícím výkonem vybojovalo postup do republikového finále, které se koná 2. – 3.5.2015 v Praze.
Gratulujeme!!!

Krajské kolo biologické olympiády

21.duben 2015

V Hradci Králové se sešlo téměř 50 účastníků krajského kola biologické olympiády. Čekala je téměř 4,5 hodinová soutěž, ve které se prověřily jejich teoretické znalosti a praktické dovednosti. Naši školu úspěšně reprezentovala Zuzka Soukupová ( 6.A) a Jan Tomeš(5.A). Zuzka obsadila v této opravdu náročné soutěži krásné 7. a Honza 11. místo. Zuzka si zároveň odnesla titul ,, úspěšný řešitel“, Honzovi tento titul unikl o 0,4 bodu. Oběma gratulujeme k pěkným výkonům a držíme palce v další soutěži, kterou bude v květnu ekologická olympiáda.

Výsledky školního kola v poznávání přírodnin

15.květen 2014

Školního kola v poznávání přírodnin se zúčastnilo 40 studentů. Nejvíce bodů získala již tradičně Zuzka Soukupová (5.A).
Nečekaný výkon podala Markéta Machovcová(2.B), která měla pouze o 1 bod méně. Pochvalu si určitě zaslouží Pavlína Kovářová (4.A) a Marcela Nosková (2.A), které ve svých kategoriích zvítězily.
Vítězům gratulujeme a ostaním děkujeme za účast!
Pět nejlepších soutěžících z každé kategorie postupuje do okresního kola, které se koná 3.6.2014 ve Dvoře Králové.
Výsledky naleznete zde:
Výsledky školního kola v poznávání přírodnin.

Školní kolo v poznávání přírodnin

6.květen 2014

Ve čtvrtek 15.5.2014 se uskuteční školní kolo v poznávání přírodnin. Zájemci se hlásí vyučujícím biologie. Seznem organismů naleznete zde:Seznam na poznávačku

Třetí v maratonu

2.květen 2014

Družstvo sedmi chlapců a třech dívek se zúčastnilo semifinálového závodu Juniorkého maratonu v Jilemnici dne 23.4.2014. Po vynikajícím výkonu všech deseti běžců, kdy každý absolvoval 4,2 km, se naše družstvo probojovalo na 3.místo. Předběhla nás pouze dvě družstva z Jablonce nad Nisou. Za námi skončila všechna družstva jilemnického sportovního gymnázia, která vždy patřila k favoritům. Bronzovému družstvu ve složení Slavík, Starý, Kuřík, Jech, Waněk, Matěják, Navrátil, Hančová, Řádová a Pacholíková gratulujeme ke skvělému výkonu a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů!!!

Biologická olympiáda kategorie A a B

21.duben 2014

Úspěšnou řešitelkou krajského kola biologické olympiády kategorie B, které se konalo 11.4.2014 v Hradci Králové, se stala Zuzka Soukupová z 5.A, která obsadila 6. místo. Pochvalu si určitě zaslouží i Tereza Foltová, Tereza Hebká (obě kategorie B) a Lenka Říhová(kategorie A), které nás reprezentovaly v této náročné soutěži a umístily se ve třetí desítce. Děkujeme a držíme palce v dalších soutěžích!!!

Olympiáda z francouzského jazyka

20.březen 2014

Naše gymnázium dnes – 20. března 2014 v krajském kole konverzační soutěže v Hradci Králové reprezentoval v kategorii A1 – Josef Patočka ze 4.A, obsadil 7. místo, v kategorii B1 předvedla své schopnosti Lucie Fajfrová z 5.A a přivezla z Hradce Králové ocenění za 3. místo, v kategorii B2 změřila síly s ostatními soupeři Barbora Zelenková a umístila se na pěkném 4. místě. Diplom za 3. místo jí unikl o pouhé 2 bodíky.
Gratulujeme a těšíme se na vyšší počet soutěžících v konverzační soutěži v příštím školním roce:)!

Biologická olympiáda

27.leden 2014

Školní kolo biologické olympiády proběhne ve čtvrtek 30.1.2014 v 9,45 hod. v učebně č.8 pro kategorie A,B a v učebně č.9 od 10,40 hod.pro kategorii C,D. Druhá část – poznávání přírodnin se uskuteční příští týden. Nový seznam na poznávačku přírodnin, kde jsou nově horniny a nerosty, najdete na www.biologickaolympiáda.cz

Krajské kolo v poznávání přírodnin

25.červen 2013

Krajské kolo v poznávání přírodnin se konalo 21.6.2013 v Hradci Králové. Z okresního kola se z naší školy do této soutěže probojovaly 3 studentky. V kategorii C si nejlépe vedla Zuzka Soukupová, která poznala nejvíce rostlin ze všech soutěžících v mladších kategoriích a celkově obsadila 3.místo. Ještě oceněné 6. místo si v nejstarší spojené kategorii A+B odvezla Káťa Volfová a 9.místo obsadila Míša Beránková. Děvčatům za pěkné výkony gratulujeme!

Krajské kolo biologické olympiády

15.květen 2013

Z okresního kola biologické olympiády se z kategorie C probojovali do krajského kola Zuzka Soukupová a Jan Tomeš, kteří nás úspěšně reprezentovali v krajském kole a oba dva si odvezli titul úspěšný řešitel. Zuzka skončila na 6. místě a Honza obsadil 18. místo ze 37 startujících.
V mladší kategorii nás reprezentovali Jakub Škrabálek, který obdržel také titul úspěšný řešitel a obsadil 27. místo. Pochvalu si určitě zaslouží i Marcela Nosková a Matěj Kreisl, kteří skončili na 30. a 35. místě.

Výsledky školního kola v poznávání přírodnin

6.květen 2013

Téměř 30 studentů se zúčastnilo soutěže v poznávání přírodnin. V celkovém pořadí si nejlépe vedla Káťa Volfová. 2. místo a stejný počet bodů získaly Míša Beránková (kat. A) a Zuzka Soukupová (kat.C), přičemž Zuzka zvítězila v kategorii C. V kategorii B poznala nejvíce přírodnin Lenka Říhová. Největším překvapením byl výkon Thi Cao Nga Thanh z 1.A, která soutěžila v nejmladší kategorii D, ale svým perfektním výkonem obsadila celkové 4. místo. Vítězové v jednotlivých kategoriích postupují do okresního kola, které se uskuteční 5.6.2013 ve Dvoře Králové. Do okresního kola postupují: z kategorie A – Volfová, Beránková, Paulů, z kategorie B – Říhová, Petříková, Pacholíková, z kategorie C- Soukupová, Tomeš, Mukschová, z kategorie D – Cao, Škrabálek, Nosková. Vyhlášení výsledků proběhne v úterý 14.5.2013 v 9,30 hod. před kabinetem biologie. Všem soutěžícm děkujeme za účast a vítězům gratulujeme!!! Výsledky najdete zde:Výsledky školního kola v poznávání přírodnin 2013

Poznávání přírodnin

25.duben 2013

V pondělí 6.5.2013 se uskuteční školní kolo v poznávání přírodnin. Zájemci se hlásí u vyučujících biologie. Obrázky přírodnin najdete v prezentacích na Binfu.Seznam přírodnin je přložen zde:
Seznam na poznávání přírodnin


Eva Volfová

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA – OKRESNÍ KOLO KAT. C

27.březen 2013

Zuzka Soukupová obsadila skvělé 3.místoDne 27.3.2013 proběhlo na gymnáziu v Trutnově okresní kolo biologické olympiády v kat.C. Do této soutěže postoupili ze školního kola Zuzka Soukupová a Honza Tomeš. Oba opět dokázali své skvělé znalosti biologie. Mezi kvalitními soupeři obsadila Zuzka díky výbornému výkonu 86% úspěšnosti 3.místo. Honza se 77 % obsadil 7.místo. Oběma moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Gymnázia Vrchlabí.

Veronika Rychtrová

Krajské kolo olympiády z francouzského jazyka

22.březen 2013

se konalo ve čtvrtek 21. března na Gymnáziu Boženy Němcové v Hradci Králové. Naši školu reprezentovala Barbora Zelenková z 5.A v kategorii B1 a ve vyšší kategorii B2 Jitka Graciasová ze 7.A. Báře o bod uniklo 3. místo a Jitka obsadila příčku nejvyšší a vysoutěžila si účast v celostátním kole. Oběma studentkám gratulujeme! Budeme se těšit, že v příštím roce se do školního kola olympiády přihlásí větší počet našich studentek a studentů:).

« Previous Entries