Volkswagen Maratonský víkend 2015

3.květen 2015

Jeden z nejkrásnějších maratonů světa patří se svými více než 10 000 běžci 79 národností světa k tradičním běžeckým svátkům Česka. I my jsme si vybojovali v semifinálovém kole v Jilemnici možnost v tomto maratonu startovat v rámci republikového finále Juniorského Maratonu 2015. Juniorský Maraton je závod desetičlenných družstev, kde každý běží kolem 4 – 6 km formou štafety. Startovalo se na Staroměstském náměstí a trať vedla ulicemi Prahy přes Karlův most a kolem Vltavy s cílem na Staroměstském náměstí. Naše družstvo ve složení Jech, Kuřík, Řádová, Meravý, Hančová, Tomeš, Háková, Kalenská, Hudrlík a Auerswald běželi výborně a určitě si zaslouží pochvalu. Odměnou pro všechny je skvělý pocit, že mohli startovat po boku nejlepších běžců světa z Keni a Etiopie. Byl to zážitek!!!

Pojedeme do Prahy

21.duben 2015

V úterý 21.4.2015 se konalo semifinále Juniorského maratonu v Jilemnici. Naše družstvo ve složení Jech, Navrátil, Řádová, Meravý, Waňková, Tomeš, Háková, Hudrlík, Matěják a Auerswald si svým vynikajícím výkonem vybojovalo postup do republikového finále, které se koná 2. – 3.5.2015 v Praze.
Gratulujeme!!!

Třetí v maratonu

2.květen 2014

Družstvo sedmi chlapců a třech dívek se zúčastnilo semifinálového závodu Juniorkého maratonu v Jilemnici dne 23.4.2014. Po vynikajícím výkonu všech deseti běžců, kdy každý absolvoval 4,2 km, se naše družstvo probojovalo na 3.místo. Předběhla nás pouze dvě družstva z Jablonce nad Nisou. Za námi skončila všechna družstva jilemnického sportovního gymnázia, která vždy patřila k favoritům. Bronzovému družstvu ve složení Slavík, Starý, Kuřík, Jech, Waněk, Matěják, Navrátil, Hančová, Řádová a Pacholíková gratulujeme ke skvělému výkonu a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů!!!

Okresní kolo ve florbale

16.leden 2014

Ve středu 15.1. reprezentovalo družstvo chlapců naše gymnázium na středoškolském poháru ve florbale. Ze tříčlenné skupiny postoupili chlapci z 1. místa a hráli play off se SZŠ Trutnov, vyhráli 5:0. Semifinále s gymnáziem Trutnov bylo velice vyrovnané. 0:0 po hrací části a následovaly nájezdy. Rozhodl třetí nájezd Michala Zaplatílka, který proměnil střelou pod ruku brankáře. Finále bylo jednoznačně v režii družstva ze Dvora Králové, které posíleno několika extraligovými hráči, zvítězilo 5:1. Za Vrchlabí skóroval krásnou trefou z otočky Martin Junek.

Letos tedy na okrese 2. místo pro výborný tým z Vrchlabí.

Luděk Rychtr

Led je náš!!!

7.listopad 2013

Kdy? Ve čtvrtek 19.12.2013 se sejdeme všichni na zimním stadionu ve Vrchlabí, kde si užijeme zimní pohádkovou atmosféru. Skotačení na ledě bude rozděleno do dvou skupin, kde nejprve vystoupí nižší gymnázium a potom vyšší. Program zahájíme přátelským utkáním přihlášených družstev v hokeji s tenisákem, dále každá třída vystoupí se svým pohádkovým programem a je jedno, jestli zazpívají písničku, sehrají pohádku, zatančí pohybovou skladbu nebo uspořádají soutěž či cokoli jiného. Prostě budeme se bavit a jaký program si uděláme, záleží jen na nás. Poté bude následovat maškarní rej a vyhlášení nejlepších masek. Na závěr budeme všichni společně bruslit a užívat si vánoční pohody. Jestli to bude super nebo nuda záleží na každém z nás! Tak pojďme společně zažít veselé chvíle na ledě!! Možná se na nás přijde podívat i vládce hor, a to si nemůžeme nechat ujít!!!

Naši fotbalisti jsou nejlepší v okrese

12.říjen 2012

Ve čtvrtek 11.10.2012 se v Trutnově konalo okresní finále Jana Masopusta v kopané. Do soutěže nastoupilo šest týmů.
Nejlépe si vedlo družstvo Gymnázia Vrchlabí, které vyhrálo všechny zápasy a zajistilo si tak postup do krajského finále v Jičíně. Střeleckou hvězdou se stal Ondra Pavelka, jenž hned v úvodu střelil dva góly. Mezi další výtečné střelce gólů se zařadil Martin Junek, Ondřej Matěják a Martin Hanuš.V záloze hráli výborně Kryštof Jech, Honza Proházka,Jirka Kalenský a Lukáš Fajfr. Za práci v obraně se nemusel stydět Tomáš Navrátil, Martin Půlpán,Martin Bartoš a Roman Větrovec. Při hře žádný gól nepustil Honza Hájek. V roli trenéra se osvědčil zraněný hráč Tomáš Kroczek. Zápas byl napínavý až do koce, protože ve finále s Malými Svatoňovicemi jsme hráli nerozhodně a v náš prospěch rozhodly až penalty.

Všem hráčům děkujeme za skvélý výkon a budeme držet palce v kraji!

Děvčata postoupila do krajského kola v přespolním běhu

4.říjen 2012

25.9.2012 se konalo okresní kolo škol v přespolním běhu v Trutnově. Podařilo se nám obsadit všechny kategorie. Na trať vyběhlo přes 30 závodníků z naší školy, kteří bojovali v šestičlenných družstvech o nejlepší umístění. Bronzovou medaili získalo družstvo nejstarších chlapců, které startovalo ve složení Jech, Matěják, Navrátil, Messner, Procházka a Větrovec. Ještě lépe si vedlo družstvo nejstarších dívek ve složení Hančová, Volfová, Hartigová, Erbenová, Honců a Adolfová, které obsadilo 2.místo a zajistilo si tak účast v krajském finále v Nové Pace. V mladších kategoriích podali nejlepší výkon Honza Diblíček, Anička Blažejová, Ondra Novák a Veronika Gallová. Škoda, že se nezúčastnili další dobří běžci, protože byli nachlazeni. Vítězům gratulujeme a všem ostatním děkujeme za reprezentaci školy.

Sportovně turistický kurz se vydařil

11.září 2012

viničná slnování
Studenti maturitních ročníků zahájili školní rok již tradičně sportovním kurzem v krásné krajině Jizerských hor. Tetokrát nás čekala celá řada novinek. Nejprve jsme si vyslechli přednášku o zajímavých místech Jizerských hor. Kromě výletů po cyklotrasách Jizerek jsme navštívili i polské Zlotnické jezero. Okusili jsme adrenalin singltreku, který byl pro mnohé novinkou a obrovským zážitkem. Pohled z 30ti metrové skály byl sice nádherný, ale úžasný pocit dole po slanění skály se jen tak nezapomene. Celý kurz měl i soutěživého ducha. Po turnaji ve volejbale následovala soutěž ve střelbě, kde měl nejlepší mušku Martin Bartoš. S tratí cyklistické časovky se nejlépe popral Jakub Kmínek a Lucka Hrnčířová. V orientačním běhu našla nejrychleji kontroly dvojice Denisa Zachová a Standa Bien. Nejkrásněší básničku složil Petr Holý. Z nočního a azimutového závodu se všichni vrátili a nikdo se neztratil. Myslím, že tentokrát zvítězil každý, kdo se tohoto kurzu zúčastnil, protože má plno skvělých zážitků. Všem bychom chtěli poděkovat za perfektní kamarádské chování a příkladný přístup k plnění programu kurzu.
Cyklokurz 2012.strelba

Orientační bloudění se střelbou a zdravovědou

5.září 2012

Na konci školního roku se v rámci projektových dnů konal závod v orientačním běhu v kombinaci se střelbou a zdravovědou. Studenti si nejdříve vše osahali, ozkoušeli a doplnili potřebné informace a poté se šlo na věc. Po zmačknutí stopek začal závod střelbou. Pak již spolupráce s kolegou nebo kolegyní ve dvojici a hlavně s mapou. Během trati museli závodníci kromě mapování a rychlosti zvládnout také zdravovědu. Na tento úkol dohlížel záchranář, náš bývalý student, Ondra Sládek. Závod absolovovali všichni v luxusním tempu, někteří i v protisměru. Bohužel jedna dvojice nenašla poslední kontrolu a byla DQ. Vítězství si vybojovala dvojice Martina Řádová a Tomáš „Ozzy“ Brunclík.

Historický úspěch fotbalového mužstva v Baunatalu

19.červen 2012

O uplynulém víkendu se fotbalové mužstvo ve složení  Bára Pilgrová, Ondra Matěják, Tomáš Kroczek, Honza Procházka, Martin Půlpán, Tomáš Navrátil, Roman Větrovec, Honza Hájek, Martin Bartoš, Lukáš Fajfr a Petr Kavan zúčastnilo fotbalového turnaje v německém Baunatalu. V konkurenci 20 mužstev (18 německých) předvedli chlapci a Barča útočný a technicky vyspělý fotbal vycházející ze zajištěné obrany (ovšem žádný beton) a přivezli POHÁR!!! Vyhráli jsme tak celý turnaj a příští rok jedeme obhajovat. Všem pánům fotbalistům a dámě fotbalistce děkuji za senzační výkony jak na hřišti, tak i mimo něj. Radka Trejbalová (t.č. trenérka)

Skvělé umístění 1.A ve vybíjené !

1.březen 2012

Dne 29.2.2012 proběhlo okrskové kolo vybíjené. Soutěž se konala na ZŠ Školní (Liščák) a naše gymnázium reprezentovalo družstvo dívek z 1.A a družstvo chlapců z 1.A. Obě družstva sehrála 4 zápasy. Úroveň byla velmi vysoká a do posledních minut nebylo rozhodnuto. Bojovalo se nejen o umístění, ale také o postup do okresního kola v Trutnově.

Děvčata vybojovala 2.místo a chlapci po napínavém závěrečném souboji 1.místo!!! Obě družstva tedy postupují do Trutnova.

Moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších, nejen sportovních úspěchů.             Vs

Další sportovní úspěchy v roce 2011!

27.duben 2011

Naše studentky a studenti z prvního ročníku nižšího gymnázia postoupili po statečném a vyčerpávajícím boji do okresního kola  ve vybíjené v Trutnově, kde dívky skončily na 4. místě a chlapci vybojovali bronz.

Dalším úspěchem našich studentek  je  1. místo  v okresním kole v přehazované v Lánově. Na úspěchu se podílely dívky z prvního a druhého ročníku nižšího gymnázia.

Všem zúčastněním srdečně gratulujeme k jejich výkonům a těšíme se na další vítezná utkání !

Mistryně světa na naší škole

30.září 2010

V disciplíně benchpress-zvednutí 80kg těžké čínky vleže nad sebe-zazářila na MS GPC v Praze Eva K o b r l o v á, studentka 7.A třídy, zvítězila a stala se mistryní světa.
Tomuto sportu se věnuje pod vedením třídního trenéra Tomáše Kalenského teprve necelý rok. O to větší je naše gratulace s přáním dalším skvělých výkonů a umístění!:-)

Závody polem, nepolem, ale úspěšně !

13.říjen 2009

Jako každým rokem studenti a studentky vyšších ročníků gymnázia reprezentují školu na závodech v přespolním běhu. Ani letos tomu nebylo jinak. 1.10.09 se konalo okresní kolo v Trutnově, kde za deštivého počasí dívky překonávaly 3 km, chlapci o 1,5 km více. Obě družstva dosáhla stejného výsledku – stříbrné medaile a postupu do krajského kola (u hochů překvapením, neboť běžel „B“ tým bez hlavních opor)!!
O necelý týden později, 7. října v poněkud náročnějším terénu v Polici n. Metují za účasti týmů z celého našeho kraje, obě družstva opět dosáhla umístění na bedně! Dívky jako loni opět druhé, kluci o stupínek horší. Tento rok se sice do republikového kola postupuje, ale jen vítěz. Přesto všem patří velká gratulace!

Složení chlapců: Švec, Novák, Stránský, Nývlt, Kocián (Klampfl)
Složení dívek: Charvátová, Jebavá, Červinková,Volfová, Klampflová(Kubátová)

Turnaj v sálové kopané

28.leden 2009

Ve středu 28.1.09 se ve Spartaku konal turnaj v sálové kopané chlapců vyššího gymnázia. Sedm družstev bylo rozděleno do dvou skupin. Po odehrání skupin se hrálo semifinále, kam se doslala družstva 6.A, 8.A, 3.B, 4.B. O páté místo svedla boj družstva 5.A a 1.B. Páté místo nakonec vybojovala 1.B poměrem branek 5:4. O třetí místo se utkala horší semifinálová družstva, tedy 6.A proti 3.B. Jejich exhibiční pojetí hry v koncovce vyústilo v penaltový rozstřel. 6.A nemohla trefit branku, tak třetí místo patří zaslouženě družstvu 3.B. Ve finále na sebe narazila, již podruhé v turnaji, družstva maturantů. V souboji ve skupině vyhrála 8.A těsně o gól. Ve finále však, po několika dobře zahraných standartních situacích, drželi osmáci otěže pevně ve svých rukou a vyhráli 3:1. Gratulujeme

Sportu zdar, LR 

Kvalifikace florbalu

5.listopad 2008

V úterý 4.11. sehráli studenti našeho gymnázia kvalifikační utkání o postup do okresního kola ve florbale proti družstvu gymnázia Hostinné. Za nádherné divácké podpory třídy 1.A se toto utkání neslo v duchu exhibice. Naši chlapci zvítězili jednoznačne 12:5.

Hanka třetí na Velké Pardubické

21.říjen 2008

Velká Pardubická Cross Country 

V neděli 19. října se na dostihovém závodišti konal 39. ročník Velké pardubické Cross Country. Jedná se o mezinárodní závod v přespolním běhu. Tratě jsou vedeny po travnatém, hlinitém a písčitém povrchu s využitím přírodních a umělých překážek dostihového okruhu. Nechyběl ani vodní příkop. Náš kraj a zároveň školu reprezentovala Hanka Klampflová z 1.B a Petra Volfová z 5.A.Hanka si z Pardubic dovezla cenný bronz. Gratulujeme !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Další úspěch pro děvčata

15.říjen 2008

V úterý 14.10.2008 se konalo v Polici nad Metují FINÁLE KRÁLOVEHRADECKÉHO KRAJE V PŘESPOLNÍM BĚHU DRUŽSTEV, na kterém si naše družstvo dívek ve složení Grohová, Kubátová, Klampflová, Charvátová, Jebavá a Volfová vybojovalo v náročném terénu stříbrnou medaili.Karolína  Grohová byla zároveň nejrychlejší běžkyní v této kategorii.Děvčatům za skvělý výkon děkujeme a  gratulujeme !!!!!!!!!!!

« Previous Entries