Krajské kolo Chemické olympiády kat. D.

28.březen 2009

V sobotu 28.března se na katedře chemie Univerzity Hradec Králové konalo krajské kolo Chemické olympiády kat. D. Student Michal Staruch ze 4.A vybojoval skvělé 2. místo. Celkem se zúčastnilo 19 soutěžících z pěti okresů Královéhradeckého kraje. Blahopřejeme!

KRAJSKÉ KOLO OLYMPIÁDY V ANGLICKÉM JAZYCE

27.březen 2009

Blahopřejeme Hedvice Stoklasové (3.B) k úspěchu v krajském kole konverzační soutěže Aj. Hedvika obsadila krásné druhé místo, konkurencí jí byli studenti gymnázií a SŠ v našem kraji.

Školní kolo biologické olympiády

26.březen 2009

poznavacka.JPGVe čtvrtek 26. 3. 2009 se konalo školní kolo biologické olympiády kategorie C. Zúčastnilo se ho 15 studentů, kteří řešili teoretický test a potom následovala poznávačka rostlin a živočichů. Nejlépe si vedla Kačka Volfová, Kája Kebrlová, Sára Pištorová, Kristýna Paulů a Věra Erbanová. Tato pětice dívek nás bude reprezentovat v okresním kole, které se koná 21. 4. 2009 v Trutnově. Vítězům blahopřejeme a držíme palce v okresním kole. Všem ostatním soutěžícím děkujeme za účast.

Ekoprojekt Krkonoše

25.březen 2009

Projekt přeshraniční spolupráce
Název projektu: Zlepšení přeshraniční spolupráce v ekologické výchově v KRNAP a KPN

Další partneři:
Projekt podpořen Evropským fondem pro rozvoj regionální v rámci  operačního programu přeshraniční spolupráce
Česká republika – Polská republika 2007 -  2013.
Projekt je realizován v rámci Euroregionu Glacensis.

3.- 5.6.2009   „Geologie, geomorfologie“ PL
8.-12.7.2009 „Putovní tábor pro studenty“ PL (1. polovina měsíce, termín zatím orientační)

Olympiáda ČJ

Dne 16. a 17. března se studentky naše gymnázia zúčastnily okresního kola Olympiády v českém jazyce. V kategorii mladších obsadila Jitka Graciasová (3.A) krásné 5.-7. místo a Michaela Beránková (3.A)13.-16. místo. V kategorii starších reprezentovaly naše gymnázium studentky Kristýna Dyntarová (2.B), která svými výsledky dosáhla na pěkné 4. místo, a Lucie Dejmková (3.B), která obsadila místo 15. Dívkám děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů. Gratulujeme!

Okresní kolo zeměpisné olympiády

24.březen 2009

Dne 18.března 2009 se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády ve Dvoře Králové nad Labem.

Výsledky: kategorie B    Vítězslav Vejnar    2. místo    postup do krajského kola

kategorie C     Michaela Beránková  2. místo  postup do krajského kola

kategorie D     Lucie Drbohlavová   8. místo

Šárka Drbohlavová  11. místo

Výsledky přijímacího řízení pro čtyřleté studium 2009-10

Výsledky přijímacího řízení pro čtyřleté studium 2009-10 najdete ve složce přijímací řízení.

Ekologický česko – polský projekt zahájen

20.březen 2009

Název projektu: Zlepšení přeshraniční spolupráce mezi KRNAPem a KPN
Skupina 30 studentů naší školy se zúčastnila 24.2.09 zahájení ekologického projektu ve Szklarskiej Porebie, kde byl projekt slavnostně podepsán zástupci KRNAPu a KPN a zároveň řediteli zúčastněných škol. Studenti vystoupili s krátkým kulturním programem. Tereza Čivrná, Honza Paulů, Kristýna Paulů a Mirek Mejznar rozezvučeli sál svými saxofony, děvčata předvedla veselou  pohybovou skladbu ,,Vánoce naruby“. Polští studenti  si  připravili krátké divadelní představení s názvem ,,Tri svinky“.

Po občerstvení se všichni přesunuli do Krkonošského centra ekologické výchovy KPN v Szklarskiej Porębie. Zde si prohlédli expozici Virtuální Krkonoše a prezentace o KRNAPu  a KPN. Po vypracování znalostního textu o ochraně krkonošské přírody obdrželi studenti trička a čepice s logy zúčastněných a podporujících organizací.

P2240085.JPG P2240114.JPG P2240162.JPG P2240127.JPG

Těšíme se na další setkání, které se uskuteční 3. – 5.6.09 tentokrát už v terénu na polské straně Krkonoš a bude se týkat geologie a geomorfologie.

Félicitations!!! Blahopřejeme!!!

19.březen 2009

A přejeme další úspěchy ve studiu našim dvěma francouzštinářům, kteří nás výborně reprezentovali na krajském kole olympiády ve fracouzském jazyce.

Honza Paulů (4. A) se umístil na 1. místě v kategorii A1 a postupuje do celonárodního kola, které se bude konat 16. dubna v Praze.

Lucie Chovanová (7. A) obsadila 2. místo v kategorii B2.

BRAVO!!! ET BON COURAGE!

Okresní kolo v odbíjené dívek

Ve středu 18. března 2009 se studentky našeho gymnázia zúčastnily volejbalového turnaje v Trutnově. Dívky nastoupily v sestavě: Kamila Máchalová, Anna Bubeníková, Zuzana Tomešová, Petra Zaplatílková, Johana Zapadlová, Tereza Zapadlová, Kateřina Yastremská. Hráčky si vedly dobře, ale i přesto jim těsně uteklo vítězství nad Obchodní akademií Trutnov v důležitém zápase o postup do finále. V okresním kole dívky vybojovaly krásné 3. místo. Gratulujeme!

Eva třetí na Mistrovství ČR 2009

13.březen 2009

Eva Samková se zařadila mezi velmi úspěšné sportovce 1.B. Jejím oborem je snowboard a nyní získala krásné 3. místo na MČR – PSL ženy. Kromě tohoto úspěchu již zaznamenala řadu dalších: 12.místo v Evropském poháru snowboardcrossu, 1. místo ve FIS závodě snowboardcrossu a 7. místo na EYOF v Polsku.Evě blahopřejeme !!!  Mrkněte na medaili ve vitríně :–)

Ani v němčině jsme nezaostali!

2.březen 2009

I němčina slavila úspěch na okresní a krajské úrovni! Eva Tichá vyhrála okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce, které se konalo v Hostinném, a stala se tak nejlepší němčinářkou své kategorie od Vrchlabí po Dvůr Králové (a možná ještě dál :- )). V minulém týdnu nás pak reprezentovala na krajském kole v Hradci Králové, kde obsadila 5. – 6. místo. Evo, gratulujeme, jen tak dál. Jsi motivací pro všechny, kteří s němčinou začínají!