BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA – OKRESNÍ KOLO kat.D

30.duben 2009

K mnoha letošním úspěchům našeho gymnázia přidávají mladí biologové z 2.A vítězství v okresním kole Biologické olympiády kat. D – Víťa Vejnar 1. místo a Lenka Říhová 2. místo z celkového počtu 30 soutěžících. Oba studenti postupují do krajského kola, které se koná 2. června v Hradci Králové. Gratulujeme a držíme palce!

OKRESNÍ KOLO BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

24.duben 2009

biolymp.JPGV úterý 21.4.09  se konalo v Trutnově Okresní kolo  biologické olympiády kategorie C. Žáci museli doma zpracovat vstupní úkol, který byl začleněn do celkového bodového hodnocení. V Trutnově měla soutěž  další tři části. Nejprve žáci vyplňovali velmi náročný test, následoval laboratorní úkol, ve kterém mikroskopovali trichomy pelargonie a nakonec poznávali 30 rostlin a 30 živočichů. Nejlépe si z našich studentů vedla Káťa Volfová, která obsadila 6. místo a Míša Beránková byla na 7. místě. Výborně nás reprezentovala  i Sára Pištorová na 12.místě a do dvacítky se vešla i Věra Erbanová a Jan Benčík. Všem děkujeme za poctivou přípravu a pěkné umístění a těšíme se na další soutěž, kterou bude poznávání přírodnin. Nejprve proběhne v květnu školní kolo a poté postoupí nejlepší do Okresního kola v poznávání přírodnin, které se koná 3.6.2009 v Trutnově.

Okresní kolo Matematické olympiády 2008/09

23.duben 2009

Dne 8. dubna 2009 se uskutečnilo v Trutnově okresní kolo Matematické olympiády pro základní školy a nižší gymnázia kat. Z6-Z8. V kategorii Z8 obsadila Michaela Beránková 1. místo a Daniel Hofman 8.-10. místo z 24 žáků. V kategorii Z6 obsadil David Hofman 6.-10. místo, Tomáš Beránek 16. místo a Ondřej Pavelka 20.-22. místo z 27 žáků. Gratulujeme!!!

Krajské kolo zeměpisné olympiády 2009

Dne 14. dubna 2009 se uskutečnilo v Hradci Králové krajské kolo zeměpisné olympiády. Vítězslav Vejnar obsadil 1. místo a postoupil do celostátního kola. Michaela Beránková obsadila 2. místo a postoupila do celostátního kola soutěže Eurorebus.

Brigáda v Trouville již popáté

20.duben 2009

Na celý prázdninový měsíc mají možnost odjet vždy dva studenti francouzštiny našeho gymnázia na brigádu do partnerského města Trouville sur mer. Letos v červenci pojedou do Normandie dvě studentky. Práci jim zajišťuje Radnice v Trouville, o ubytování se jim postará Partnerská komise v Trouville ve spolupráci s naší partnerskou školou College Charles Mozin.

Alors bon voyage et bon séjour!!

Honza je třetí v republice!!!

16.duben 2009

Blahopřejeme Honzovi Paulů ze 4. A, který ve své kategorii obsadil 3. místo v republikovém kole Konverzační soutěže ve francouzštině, kterého se účastnili vítězové jednotlivých krajských kol. Honzo, děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy!

Třídní schůzky

Vážení rodiče, zveme Vás na třídní schůzky našeho gymnázia, které se budou konat v úterý 21. 4. 2009 od 16:30 hod. do 18:00 hod. v kmenových učebnách tříd.

Volej

14.duben 2009

Ve čtvrtek 17. 3. se družstvo chlapců zúčastnilo okresního kola v odbíjené. Po kvalitním výkonu nestačili chlapci pouze na družstvo Dvora Králové a obsadili skvělé druhé místo. Blahopřejeme, L.R.

Vybíjená

V úterý 14.9. se celá třída 1.A zúčastnila okrskového kola ve vybíjené. Hrálo se v tělocvičně ZŠ Školní. Děvčata skončila na čtvrtém, chlapci těsně na druhém místě. Všem děkujeme za podané výkony a gratulujeme. L.R.

MEDAILE

7.duben 2009

Studentky 1.B Karolína Erbanová a Eva Samková nám přinesly ukázat plody svých tréninků. Mrkněte do vitríny v 1.patře :-)

Zeměpisná soutěž Eurorebus

3.duben 2009

Do  krajského kola zeměpisné soutěže  školních tříd  se podařilo postoupit těmto třídám: 2.A, 3.A, 4.A a 5.A. V krajském kole 29. 4. 2009 v Hradci Králové  bude školní třídu zastupovat trojice reprezentantů/delegovaná třídou/.

Maratonci třetí

2.duben 2009

Ve středu 1. 4. 2009 nás skupina 10 studentů ve složení Jiřička, Petrásek, Luňák, Stránský, Švec, Grohová, Kubátová, Charvátová, Klampflová a Jebavá reprezentovala v semifinálovém kole Juniorského maratonu v Hradci Králové. Závodu se zúčastnilo 8 štafet studentů středních škol. Trať dlouhá 42 195 m vedla ulicemi města po tvrdé dlažbě na 800 m okruhu. Jarda Jiřička byl v našem družstvu nejrychlejším chlapcem, Karolína Grohová běžela nejrychleji z dívek. David Petrásek si skvěle poradil s posledním nejdelším úsekem (5 600 m) a doběhl v čase 2:45:04 hodin pro krásnou bronzovou medaili. Blahopřejeme !!!!!!!!!!

Nejlepší sportovci města Vrchlabí

1.duben 2009

Mezi nejúspěšnější sportovce města Vrchlabí patří i 20 studentů naší školy.

V pátek 27. 3. 2009 se v kině sešli nejlepší sportovci města Vrchlabí, aby získali ocenění za rok 2008. Mezi vůbec nejlepší sportovce patří Zuzana Kubátová (orientační běh,LOB,MTBO), Lucie Charvátová (běh na lyžích), Karolína Grohová (atletika, běh na lyžích a skialpinismus), která byla navržena na nejúspěšnějšího sportovce Královéhradeckého kraje za rok 2008. Jako největší sportovní talent města Vrchlabí byla vyhlášena Karolína Erbanová (rychlobruslení, cyklistika). Mezi další vynikající sportovce města  se řadí Monika Kuhn-Gaberová (horolezectví), Petra Volfová (skialpinismus), Kristýna Bartošová (petánk), Eva Samková (snowboarding). Ze sjezdařů si odnesli ocenění Lenka Nejmanová, Iva Čermáková, Vojta Pršala a Pepa Podstata (oba + in line slalom). V tenise nás výborně reprezentují Míša a Tomáš Beránkovi, v atletice Daniela Jeriová a Jitka Ouhrabková. Za sportovní gymnastiku byl vyhlášen Adam Nývlt a za šachy Lada Foubíková. Mezi velmi úspěšné sportovce patří i naši bývalí studenti Jan Čermák (sjezdové lyžování) a Hanka Doležalová (orientační běh + MTBO). Všem sportovcům k jejich výkonům gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!