Robotiky navštívil ředitel závodu Škoda Auto

Dnes navštívil naše mladé robotiky pan Ivan Slimák, ředitel Škoda Auto ve Vrchlabí. Kluci mu předvedli, co se v uplynulém školním roce s robotem Edgarem naučili. Oplátkou se jim dostalo pozvání do vrchlabského závodu a pootevřely se i dveře do velkého světa robotiky. Byla řeč o stážích, letních školách i dalším vzdělávání. Těší nás, že spolupráce se Škoda Auto má hodně podob a děkujeme za návštěvu. 

Pravěké hody

Studenti 1.A připravili pro celou školu pravěkou slavnost. Ve čtvrtek 16. listopadu nachystali nejrůznější lahodnosti inspirované paleo dietou, tj. stravou ze starší doby kamenné. Ta je pro člověka nejen zdravá, protože je na ni evolučně navyklý, ale v podání 1.A je také neodolatelná.

Posuďte sami: pečená žebírka na medu, mamutí žebírko s ořechy, zeleninový salát, sushi, mrkvová šťáva, batátové hranolky, mrkvové hranolky, řepové hranolky nebo prostě jen hranolky. A kdo ani po těchto chodech neměl dost, mohl si dát prsíčka z divoké husy na cuketě pečené na ohni s bylinkami a brusinkami a ovocný salát z banánů, jablek a pomerančů s ořechy, dále borůvky, brusinky, sušená jablíčka a sušené okurky.

Díky zapojeným kolegům se studenti pravěku věnovali nejen v dějepise a v kuchyni. Ve výtvarné výchově několik týdnů ve skupinách ztvárňovali vesnici v mladší době kamenné. Jejich výtvory zachytily klíčové momenty života v takové vesnici a po výtvarné stránce se naprosto vydařily. V češtině zase připravovali pozvánky, díky čemuž bylo přítomno opravdu hodně strávníků.

Za všechny, kdo se dobře najedli, děkuji těm, kteří ve středu do noci a ve čtvrtek od rána vše chystali.

English Theatre

Dne 2. 11. jsme se vydali do Jaroměře, abychom zhlédli hru od G.B. Shawa – Pygmalion – v podání herců z anglické divadelní skupiny TNT Britain. Po dlouhé cestě autobusem jsme stanuli před krásně zachovalým divadlem. Následně jsme zhlédli výborně ztvárněnou hru a po krátkém sdělení pocitů ze hry už byl čas na návrat. Na závěr lze jen dodat, že tento výlet jsme si většinově užili a těšíme se, že zase někdy vyrazíme na další anglické divadlo.

                                                                                                          (Jan Haláček, 1.B)