Pravěké hody

Studenti 1.A připravili pro celou školu pravěkou slavnost. Ve čtvrtek 16. listopadu nachystali nejrůznější lahodnosti inspirované paleo dietou, tj. stravou ze starší doby kamenné. Ta je pro člověka nejen zdravá, protože je na ni evolučně navyklý, ale v podání 1.A je také neodolatelná.

Posuďte sami: pečená žebírka na medu, mamutí žebírko s ořechy, zeleninový salát, sushi, mrkvová šťáva, batátové hranolky, mrkvové hranolky, řepové hranolky nebo prostě jen hranolky. A kdo ani po těchto chodech neměl dost, mohl si dát prsíčka z divoké husy na cuketě pečené na ohni s bylinkami a brusinkami a ovocný salát z banánů, jablek a pomerančů s ořechy, dále borůvky, brusinky, sušená jablíčka a sušené okurky.

Díky zapojeným kolegům se studenti pravěku věnovali nejen v dějepise a v kuchyni. Ve výtvarné výchově několik týdnů ve skupinách ztvárňovali vesnici v mladší době kamenné. Jejich výtvory zachytily klíčové momenty života v takové vesnici a po výtvarné stránce se naprosto vydařily. V češtině zase připravovali pozvánky, díky čemuž bylo přítomno opravdu hodně strávníků.

Za všechny, kdo se dobře najedli, děkuji těm, kteří ve středu do noci a ve čtvrtek od rána vše chystali.

Příspěvek byl publikován v rubrice aktuality a jeho autorem je Mgr. Jan Kletvík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *