Celostátní finále Logické olympiády

V pondělí 25. 4. proběhlo celostátní finále Logické olympiády na Novotného lávce v Praze. Do tohoto závěrečného kola soutěže se v kategorii B probojovalo celkem 64 studentů z celé ČR. V kategorii B (žáci druhého stupně základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) získal Antonín Vaňouček, 3.A, 32. místo a 58. místo obsadil Jakub Mařas, 1.A. Studentům děkujeme za reprezentaci školy v tak náročné soutěži.

Video:
V Praze proběhlo finále logické olympiády. Jde o největší akci pro nadané děti | TN.cz (nova.cz)

Anglická olympiáda nižšího gymnázia – kategorie I.B

Školní kolo anglické olympiády (kategorie I.B – sekunda) se uskutečnilo 9. 2. 2022. Tohoto kola se účastnilo 7 studentů (Vrchlabí, Hostinné). Tito studenti byli vybráni na základě výsledků písemné části. Soutěž se skládala z několika aktivit, které prověřily komunikativní dovednosti soutěžících. Všichni zúčastnění zvládli tuto soutěž velmi dobře. Nejlepšími a postupujícími do okresního kola jsou Martina Urbanová a Marek Sacher.

Logická olympiáda – krajské kolo

Krajské kolo Logické olympiády proběhlo 5. 11. Účastnilo se 51 soutěžích. Do finále, které proběhne v pondělí 29. 11. 2021 v Míčovně Pražského hradu, postupují první čtyři studenti. Jakub Mařas (1. A) obsadil 2. místo a Antonín Vaňouček (3. A) 4. místo. Všichni studenti prokázali dobré znalosti a patří jim dík za reprezentaci školy. Kubovi a Tondovi moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchu v celostátním kole. Soutěž je podporována Mensou ČR.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096902795-studio-6/221411010101105/video/873626

Logická olympiáda – kategorie B

Ve dnech 8. – 14. 10. se konalo základní kolo Logické olympiády pro žáky tříd prima až kvarta. Na snímku níže najdete úspěšné řešitele a jejich výsledky. Krajské kolo proběhne 5. 11. 2021. Krajští semifinalisté musí ve svém účtu na www stránkách Logické olympiády potvrdit účast v krajském kole. Bez tohoto potvrzení se nemohou krajského kola účastnit. Všem žákům, kteří se do této těžké soutěže zapojili, děkujeme a blahopřejeme postupujícím.

Adaptační kurz 1.A

V polovině září se konal adaptační kurz prvního ročníku osmiletého gymnázia. Cesta na horskou chatu Hanapetr byla poměrně dlouhá a strmá, žáci překonali sami sebe a necelých 10 km zvládli skvěle. Na programu byly seznamovací a teambuildingové hry, kvíz o gymnáziu a sportovní aktivity. Někteří s chutí vyrazili na cestu ke škole opět pěšky. Děkujeme za pohodovou atmosféru.

Petra Šedivá a Radka Trejbalová

Logická olympiáda

Studenti Krkonošského gymnázia si velice dobře vedli v Logické olympiádě. V kategorii B (prima – kvarta), která se uskutečnila od 8. do 14. 10., se účastnilo 53 žáků z naší školy a celkem se do soutěže zapojilo 16 876 řešitelů. Nejlepší řešitelé jsou:
1. Jindra Adam 1.A
2. Algerová Sylvie 3.A
3. Rousová Kateřina 4.A
4. Čížek Ondřej 4.A
5. Vlasáková Lucie 3.A
Tito jmenovaní jsou krajskými semifinalisty. 6. 11. je čeká další online test. Přejeme úspěšné řešení.
Všem studentům, kteří se zapojili do této těžké soutěže, děkuji za vynikající reprezentaci školy.

Best In English

Dne 29. 11. proběhl 9. ročník mezinárodní soutěže Best In English. Této online jazykové soutěže se mohou účastnit studenti středních škol.
Naše gymnázium reprezentovalo 25 studentů, kteří během 60 minut museli vyplnit test na úrovni B2/C1. Nejlépe si vedl Jonáš Erlebach, získal 104 bodů z možných 117. Test je složen z těchto dovedností – porozumění čtenému textu, poslechu a gramatiky. Všem, kteří se účastnili soutěže, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a na ty, co nemohli vypracovat test z kapacitních důvodů, se těšíme příští rok.

 

Novobydžovská klávesnice

Dne 20. 11. Gymnázium, SOŠ a Vyšší odborná škola Nový Bydžov uspořádala 10. ročník talentové soutěže v psaní na klávesnici Novobydžovská klávesnice. Naši školu reprezentoval Josef Ngyuen z 3.A. Jednou soutěžní disciplínou je propsat se co nejdále v programu ZAV. Soutěžící opisují jednotlivé lekce během 30 minut. Pepa se umístil na 2. místě se 74 lekcemi, soutěžící na prvním místě opsal 75 lekcí a třetí soutěžící 48. Pepovi moc děkujeme za vynikající přístup k přípravě na tuto soutěž a za výbornou reprezentaci naší školy.