Rozsvěcení vánočního stromku na zámku

V pátek 2. 12. 2022 se naše třída 1. A zúčastnila s paní uč. Nývltovou rozsvěcení vánočního stromku na vrchlabském zámku, kde byly přítomny i vybrané třídy z některých dalších vrchlabských škol. Konalo se to v rámci česko-polského příhraničního projektu, který se snaží o prohloubení přátelských vztahů s našimi zahraničními sousedy z partnerského města, tudíž tam byly i děti z Kowar.

Nejdříve jsme zazpívali naše české koledy, potom nám zazpívali naši polští přátelé jejich koledy a nakonec jsme si zapívali společně Tichou noc napůl v češtině a polštině. Naši školu tam reprezentovali i studenti v podobě hudebního doprovodu a mikulášské trojice. Mikuláš s andělem a čerticí rozdali drobné dárky od města. Po rozsvícení stromku měl venku u Krtka připravený program KRNAP v podobě společné hry. Studenti byli namíchaní do skupinek, které tvořili zástupci obou národností. Po zámeckém parku byla schovaná stanoviště, kde byly otázky v češtině nebo v polštině a muselo se na ně odpovědět v opačném jazyce, takže studenti museli mezi sebou najít vhodnou formu komunikace. Stanoviště hledali podle mapy a všechny odpovědi potom zapsali do křížovky, která jim dala výslednou tajenku. Všichni se dobře bavili a to bylo nejdůležitější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *