Celorepublikové kolo Memoriálu Rosti Čtvrtlíka

Ve čtvrtek a v pátek 20. a 21. dubna 2017 proběhlo celorepublikové kolo Čtvrtlístku, soutěžní přehlídky mladých recitátorů. Za naši školu se v kategorii dramatizace zúčastnila Barbora Váňová (2. B). Studenti předvedli mnohdy profesionální výkony a celá přehlídka byla příjemným a zajímavým zážitkem.

V porotě zasedla hlavní organizátorka soutěže a ředitelka mladoboleslavského divadla Janeta Benešová a mezi jinými i herci Tereza Kostková a Petr Mikeska. Porota neměla lehkou práci, v kategorii recitátorů udělila dokonce 2 třetí místa. Kategorii dramatizace ovládla skvělým výkonem dvojice olomouckých studentů s úryvkem z divadelní grotesky A. Goldflama Doma u Hitlerů.

Mimo soutěžní klání se mohli setkat studenti z různých regionů a navázat kontakt při podvečerní procházce Děčínem a společné večeři v restauraci. Snad i do příštího celostátního kola soutěže bude moci naše škola vyslat svého, nebo ještě lépe své, zástupce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *