Exkurze 5. A do kostela sv. Vavřince

V úterý 19. prosince, v adventním čase se uskutečnila krátká exkurze studentů třídy 5. A do kostela sv. Vavřince ve Vrchlabí s cílem rozšířit znalosti týkající se (nejen) v češtině právě probírané středověké literatury.
Laskavým průvodcem po našem novogotickém kostele se stal pan Radek Hanuš, ředitel ZUŠ Karla Halíře. Studenty provedl přes sakristii, kolem oltáře, až ke zvonům ve věži.
U oltáře jsme slyšeli zajímavosti o historii kostela a základní pojmy z křesťanské tradice. Vyšplhali jsme se po točitém schodišti kolem hodinového stroje až ke zvonům Anně, Vavřinci a Václavovi, kde se nám otevřel výhled na celé Vrchlabí.
Následovala ještě krátká ukázka starých kostelních varhan přímo na kůru. Ale to už jsme spěchali ohřát se do budovy gymnázia. Kostel jsme opustili s příslibem dalších exkurzí po vrchlabských kulturních památkách.
Radkovi Hanušovi patří za toto příjemně strávené ráno naše velké díky.

Jídelna Slovanská

Vážení strávníci,
abychom mohli i nadále zachovat kvalitu připravovaných pokrmů a dodržovat spotřební koš (předepsané množství určených potravin na žáka), v důsledku nárůstu cen potravin jsme nuceni od 1. září 2017 upravit cenu oběda následovně:

Děti do 15 let 31,- Kč
Děti nad 15 let 34,- Kč

Děkuji za pochopení a žádám Vás tímto o kontrolu limitu plateb na obědy ve Vaší bance.

4. 9. 2017 mají všichni strávníci, kteří chodili do jídelny v loňském roce, přihlášený oběd!

Vrchlabí 17. srpna 2017

Ludmila Fiedlerová

Celorepublikové kolo Memoriálu Rosti Čtvrtlíka

Ve čtvrtek a v pátek 20. a 21. dubna 2017 proběhlo celorepublikové kolo Čtvrtlístku, soutěžní přehlídky mladých recitátorů. Za naši školu se v kategorii dramatizace zúčastnila Barbora Váňová (2. B). Studenti předvedli mnohdy profesionální výkony a celá přehlídka byla příjemným a zajímavým zážitkem. Celý příspěvek

Kniha v hlavní roli

Jonáš E r l e b a c h z tercie je dalším velkým literárním talentem na naší škole! V soutěži Kniha v hlavní roli byl z 1107 povídkářů své kategorie vyhodnocen v Praze dne 15.května 2015 na krásném 4.-10.místě. Jonášovi gratulujeme a těšíme se na další zajímavé texty.
Jeho povídku si můžete přečíst na www.rostemesknihou.cz

Herecká naděje

Daniela J e r i o v á, studentka 7.A, předvedla v oblastním kole recitačně-dramatické soutěže Čtrvrtlístek skvělý výkon, zvítězila ve své kategorii a postoupila do celostátního kola v Děčíně. Hlavně zaujala mužskou rolí sluhy Osipa z Gogolova Revizora.
Tuto soutěž konanou v našem městé moderovali studenti Gymnázia Vrchlabí – Bára Šafářová z tercie a Martin Erlebach z kvinty.
Všem třem patří dík za reprezentaci školy! 🙂

70 let vrchlabského gymnázia

V sobotu 17. října 2015 si připomeneme 70 let českého vrchlabského gymnázia Dnem otevřených dveří.
Každý návštěvník si bude moci prohlédnout svou školu dnešníma očima a setkat se s některými bývalými i současnými pedagogy. Konkrétní čas a program bude upřesněn v poprázdninovém Pulsu a na stránkách školy,
předpokladem je doba od 10 – 15 hodin.
Pokud se budou chtít jednotlivé třídní kolektivy setkat, budou si muset samy zařídit posezení v některém z místních restauračních zařízení, neboť již není v silách školy zabezpečit prostor a organizaci „jednotného srazu“.

Navštívil Kafka Vrchlabí?

Literárně investigativní projekt KD Střelnice a studentek, studenta septimy Gymnázia Vrchlabí vyvrcholí výstavou prací ve foyer KD Střelnice dne 20.1.2015 v 18 hod.
Budete se moci začíst do pokračování Kafkovy Proměny, do noirové detektivky z našeho města, divadelní hry, povídek, básní ve volném verši – vše na téma Kafka a Vrchlabí.
V 19 hod. následuje představení Kafka 24 v podání Dejvického divadla Praha o posledním roce života Franze Kafky. Studenti ve skupinkách mají levnější vstupné. Těšíme se na Vaši návštěvu.