Celostátní přebor škol v orientačním běhu 5. 6. 2019

V úterý 4. června odpoledne se skupina 30 našich studentů vypravila do Brna, aby se druhý den zúčastnila Celostátního finále přeboru škol v orientačním běhu, do kterého jsme postoupili jako druzí za Královéhradecký kraj. Bylo horké počasí, proto bylo náročné cestování vlakem i samotný závod. Po přespání v brněnské škole jsme závodili v části Brna, které se říká Čertova rokle. Je to sídliště na kraji Brna, jehož středem se táhne zarostlá rokle. Pro orienťáky je to tedy zajímavá mapa, na které se střídá město a přírodní terén. Závodníky startoval M. Nykodým, jeden z našich nejlepších současných orienťáků. V kategorii středních školách jsme skončili na krásném 4. místě z 18 škol a v základních školách skončilo naše nižší gymnázium na 5. místě z 19 škol. I když těsně po závodě naše nižší gymnázium bylo vyhlášeno na 3. místě, a dokonce jsme dostali pohár. Byla to obrovská chyba pořadatele, kterému se podařilo spočítat výsledky špatně, a proto musel později přehodnotit všechny vítězné příčky. Opravené oficiální výsledky byly vydány až více než týden po závodě, i když o chybě se vědělo už dřív. Jinak na cestě nás potkaly i další překážky, které jsme museli překonat: hledání jednoho z našich běžců, zapadlý mobil pod sedačkou vlaku a hodinové zpoždění vlaku při cestě tam. Nejlepší naše individuální výsledky do 10. místa: 3. místo F. Hanuš v H7, 4. místo H. Waněk v H9, 5. místo K. Hanušová v D9, 7. místo T. Chrástová v DS, 8. místo J. Kejmarová v DS a 9. místo A. Randáková v DS. V každé kategorii startovalo okolo 60 závodníků. Všechny výsledky a fotografie si můžete prohlédnout na stránkách závodu: http://zbm.eob.cz/zavody/fps2019/