Soutěž v německém jazyce

V úterý 4.února se dvě naše studentky ze 4.A zúčastnily okresního kola soutěže v německém jazyce v Trutnově a v konkurenci s ostatními gymnázii obstály. Musely se připravit na 13 tematických okruhů i zvládnout poslech a práci s textem v němčině. Viky Havlíčková obsadila krásné třetí místo (s pouhým rozdílem půl bodu za místem druhým) a Anežka Čápová vybojovala šesté místo. Oběma moc gratulujeme.

Baunatal 2018

Minulý týden od 13. do 18.května se 7 našich studentů společně se žáky základní školy v Lánově zúčastnilo výměnného pobytu v Baunatalu. Studenti byli ubytováni v rodinách a na každý den měli připravený bohatý program, např.turnaj v kuželkách, plavání v aquacentru, výlet do Kasselu. Po celý den komunikovali se svými německými protějšky v němčině i angličtině a vyměňovali si své dojmy. Byla navázána nová mezinárodní přátelství a všichni se už těšíme na další výměnu, která proběhne následující rok v únoru.

Výměna studentů Baunatal-Vrchlabí

Na začátku června proběhla výměna studentů našeho gymnázia společně se žáky základní školy v Lánově a žáků Theodor Heuss Schule z Baunatalu. Studenti byli ubytováni přímo v rodinách a celý týden se účastnili programu společně se svými německými protějšky. Tak například byli na exkurzi v továrně VW, muzeu bratří Grimmů v Kasselu, hráli kuželky atd. Studenti si procvičili své jazykové dovednosti a navázali mnohá přátelství. Příští rok bude výměna opět pokračovat a němečtí žáci přijedou do Čech.