1 komentář u „Tranzice? Detranzice?

  1. Dobrý den, podle mého názoru podobný článek nemá co dělat na úvodních stránkách naší školy. A to z několika důvodů: Za prvé mám pocit, že tato stránka má sloužit ke sdílení aktuálních informací o škole s veřejností, nebo jako zeď pro proběhlé akce. Neměl by to být prostor pro sdílení čehokoliv, co někomu přijde zajímavé. To by se v tom poté nikdo nevyznal.
    Dále když se podíváme na kanál, na kterém je video nahrané, je už z nadpisů zřejmé zaměření videí na témata spojená s nějakým typem víry či osobního přesvědčení. To za mě snižuje určitou nezaujatost, s jakou má škola vystupovat.
    Určitě neříkám, že by se podobné téma řešit nemělo, ba naopak! V dnešní společnosti je ono téma silně rezonující. Proto si myslím, že místo sdílení „zajímavých“ videí by bylo lepší zřídit pro studenty kvalitní sexuální výchovu a téma rozebrat v bezpečném prostředí s člověkem, který se v daném oboru vyzná a ví, jak o tématu citlivě mluvit. Je mnoho organizací, které podobné služby pro školy nabízí.
    Poté by si na téma mohli studenti vytvořit celistvý názor, jak je již každého z nás právem. Podobné materiály by mohly být sdíleny v návaznosti na proběhlou přednášku, a n jako vlastní názor jedné osoby.
    Děkuji, Daniel Dvořák.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *