Olympiáda z německého jazyka

I v této složité době, která nepřeje osobním setkáním, se naše studentky zúčastnily v pátek 12. 3. 2021 olympiády z německého jazyka. Okresní kolo proběhlo pouze ústní formou přes aplikaci Teams. Naši školu reprezentovaly studentky Iva Vaníčková (7. A) a Valentina Michlová (6. A). Velkého úspěchu dosáhla Valentinka, která obsadila krásné 3. místo. Touto cestou jí gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy! Oběma šikovným studentkám také děkujeme za odvahu, kterou v této době svou účastí prokázaly.

Soutěž v německém jazyce – okresní kolo

Dne 6. 2. 2020 se v Trutnově konala soutěž v německém jazyce ve vyšší kategorii. Náš student Josef Mejsnar podal excelentní výkon a vyhrál s jasnou převahou 1. místo. Postupuje tímto do kola krajského, kde nás bude 20. 3. reprezentovat. Velké díky patří i Markétě Balogové, která se umístila na 7. místě. Oběma účastníkům gratulujeme a v březnu budeme Pepovi přát „viel Glück“.

Exkurze do České národní banky

Ve čtvrtek 30. 5. jsme se třídami 3. B a 7. A absolvovali exkurzi do Prahy. Hlavním cílem byla návštěva České národní banky. Než jsme k ní ale zavítali, prošli jsme si areál Pražského hradu, včetně jeho Královských zahrad. V pravé poledne jsme viděli střídání Hradní stráže. Královskou cestou jsme se vydali přes Malostranské náměstí ke Karlovu mostu až na Staroměstské náměstí směrem k Prašné bráně. V ČNB nás očekával objednaný průvodce, aby nás provedl expozicí Lidé a peníze. Přes bezpečnostní terminály jsme se dostali do banky a měli jsme tu čest vidět na vlastní oči prostory bývalého trezoru s dominantními bezpečnostními dveřmi. Studenti se dozvěděli informace ohledně historie platidel od pazourků až po moderní digitální peníze. V sejfu se nachází 65 vitrín s unikátními exponáty, mincemi a dalšími platidly. Nechybějí tu ani nejrůznější padělky české měny a ukázky způsobů, jak český stát svou měnu chrání proti zneužití. Téměř každý měl také možnost obtěžkat si zlatou cihlu vážící okolo 12,5 kg. Vzhledem k omezenému počtu návštěvníků jsme byli rádi, že jsme se do těchto prostor mohli podívat. Celý den nám počasí přálo, a až na nezdary s porouchaným autobusem se exkurze velmi vydařila.

Olympiáda v německém jazyce – okresní kolo

Dne 12. 2. proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce ve vyšší kategorii. Za naši školu vybojoval Pepa Mejsnar krásné 3. místo a Aleš Mühlbach se umístil na 6. místě. O den později se konala olympiáda v nižší kategorii. Valentinka Michlová zde jednoznačně zvítězila, získala 1. místo a postupuje do krajského kola v Hradci Králové, kde nás bude 21. 3. reprezentovat. Káťa Hanušová se s úsměvem na tváři umístila na 5. místě. Všem studentům děkujeme nejen za účast, ale i za krásná umístění a reprezentaci naší školy.

Výsledky Školních prezidentských voleb 2018

Děkuji všem za účast na Školních prezidentských volbách 2018 a zde jsou výsledky:

volby 2018

Zde jsou podrobnější výsledky – rozklikněte odkaz:

Výsledky Školních prezidentských voleb 2018

Vzhledem k tomu, že žádný z kandidátů nezískal nadpoloviční většinu (více než 50% hlasů), bude se konat 2. kolo Školních prezidentských voleb.  Termín je stanoven na středu 24. 1. 2018 první vyučovací hodinu. Volit se bude tentokrát už pouze ze dvou kandidátů, kteří měli v první volbě nejvíce hlasů. Rozhodnete, zda se prezidentem za naše gymnázium stane buď prof. Jiří Drahoš či MUDr. Marek Hilšer.

Školní prezidentské volby 2018

23897699_1671643972899960_1975974339_n-850x480Naše škola se rozhodla uspořádat Školní prezidentské volby. Každý student si může vybrat jednoho kandidáta, kterého může zvolit. Školní kolo prezidentských voleb bude probíhat dva dny před skutečnými volbami, a to ve středu 10. 1. 2018 první vyučovací hodinu. Učitel s pomocí žáků obejde třídy s hlasovací urnou a každý student může vhodit 1 hlasovací lístek. Hlasování se zúčastní pouze studenti. Na hlasovacích lístcích budou vypsaní všichni kandidáti. Za platný hlasovací lístek se počítá ten, který bude mít zakroužkovaného pouze jednoho kandidáta. Ostatní lístky budou neplatné.

Pro ty, kteří se nezúčastní hlasování 10. 1. 2018, bude připraveno dodatečné hlasování 11. 1. 2018 o velké přestávce v kabinetu Mgr. Zuzany Deváté.

Výsledky školních prezidentských voleb budou zveřejněny až po výsledcích oficiálních prezidentských voleb ČR. Pokud jeden z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu, bude ve škole probíhat druhé kolo prezidentských voleb. Termín je stanoven na středu 24. 1. 2018 první vyučovací hodinu. (Dodatečné hlasování proběhne 25. 1. 2018 opět o velké přestávce.)