Informace k přijímacímu řízení 2024

Uchazeč o vzdělávání v oboru s maturitní zkouškou může pro 1. kolo přijímacího řízení podat přihlášku až na tři střední školy nebo tři maturitní obory (případně odborná zaměření téhož oboru podle školního vzdělávacího programu) v rámci jedné střední školy. Uchazeč tedy může v rámci naší školy podat přihlášku do Vrchlabí a zároveň i do Hostinného.

Pro podání přihlášky využijte systém DIPSY a to ideálně formou plně elektronickou nebo alespoň formou hybridní, tedy vyplněním přihlášky v systému DIPSY a jejím následném vytištění.

Do přihlášky uvádějte telefonní a emailový kontakt, ikdyž jsou položky označeny jako nepovinné.

Do přihlášky uvádějte pouze školy, kam chcete jít studovat. Právo na dva termíny JPZ má i uchazeč, který vyplní pouze jednu školu (v ní bude konat oba termíny JPZ). Tzn. pokud chcete studovat pouze ve Vrchlabí, nevyplňujte druhou školu (např. Hostinné). Oba termíny JPZ budete konat ve Vrchlabí.

Celý příspěvek

Stávka 27. 11.

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že nedošlo k výraznému posunu v jednání školských organizací a odborů s MŠMT, připojí se naše škola ke stávce vyhlášené školskými odbory na pondělí 27. 11. Znamená to, že škola v obou místech vzdělávání (Vrchlabí a Hostinné) a školní jídelna v Hostinném budou v tento den zcela uzavřeny.

Děkuji za pochopení.

Martin Vlášek, ředitel školy

Plné třídy povedou silné týmy

Milí žáci, rodiče, učitelé a přátelé školy,

rádi bychom vám na konci školního roku poděkovali za práci, odhodlání a přízeň, kterou jste naší škole v uplynulých deseti měsících projevili. Odměnou pro nás jsou vynikající výsledky žáků v předmětových a sportovních soutěžích, maturitních a závěrečných zkouškách a celostátních srovnávacích testech. V září se posílený pedagogický tým bude těšit na stávající a nové žáky, kteří zcela zaplnili první ročníky všech oborů. Užijte si krásného léta, bavte se a naberte síly do nového školního roku.

Martin Vlášek, ředitel Krkonošského gymnázia a SOŠ

Organizace školního roku 2023/2024

 Organizace školního roku 2023/2024 v základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích

Vyučování

  • Období školního vyučování ve školním roce 2023/2024 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 4. září 2023.
  • Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve středu 31. ledna 2024.
  • Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 2. února 2024.
  • Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 28. června 2024.
  • Období školního vyučování ve školním roce 2024/2025 začne v pondělí 2. září 2024.

Prázdniny

  • Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2023.
  • Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 23. prosince 2023 a skončí v úterý 2. ledna 2024.
  • Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy pro Královéhradecký kraj (Trutnov) stanoveny v termínu od 11. března do 17. března 2024.
  • Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 28. března 2024.
  • Hlavní prázdniny budou trvat od pondělí 1. července 2024 do pátku 30. srpna 2024

 

Školní merch: otevíráme eshop

Krásný den všem,

rádi bychom Vám touto cestou představili jednu skvělou novinku!

Nechali jsme si jako škola vytvořit vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na našem e-shopu zde: https://www.kraloveskoly.cz/gymvr/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 18. 6. 2023. Tento den se e-shop uzavře, objednané zboží půjde do výroby a následně se odešle přímo k Vám. Proto neváhejte, pokud si chcete pořídit svůj kousek ze školní kolekce.

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!

S pozdravem a přáním krásného dne,

vedení školy

 

Krkonošské gymnázium je centrem zkoušek Cambridge

Krkonošské gymnázium a SOŠ se kromě spolupráce s American Academy stává také partnerskou školou a centrem zkoušek Cambridge English. V pátek 14. dubna navštívil naši školu centrální manažer PARK Exam Centre Roman Kožnar a s vedením školy a vyučujícími kurzů FCE ve Vrchlabí a Hostinném uzavřel dohodu o spolupráci.

Jedná se o bezkonkurenčně nejrozšířenější a nejuznávanější kvalifikace pro žáky angličtiny, které poskytují zcela objektivní zhodnocení úrovně angličtiny.

S certifikátem Cambridge English žáci získají výhody na mnoha univerzitách v České republice i v zahraničí, jako např. extra body v přijímacím řízení nebo jim bude odpuštěn kurz povinné angličtiny. Certifikátem si také mohou nahradit profilovou část maturitní zkoušky z anglického jazyka.

Třídní schůzky

Vážení rodiče,

zveme Vás na třídní schůzky Krkonošského gymnázia Vrchlabí, které se budou konat ve středu 19. 4. 2023 od 16.00 hod. do 18.00 hod. Úvodních 15 minut budou mít v kmenových učebnách třídní učitelé, poté mohou rodiče navštívit jednotlivé pedagogy, kteří Vám budou k dispozici v místnostech dle rozpisu.

Florbalisté obsadili 5. místo

Tým, na jehož soupisce nebyl oproti ostatním školním výběrům jediný žák maturitního ročníku, reprezentoval školu v okresním kole ve florbale středních škol. V úvodním zápase skupiny porazili hráči z Vrchlabí a Hostinného 2:1 Horegas Trutnov a následně nestačili na trutnovské gymnázium 0:1. Ve vyrovnaném čtvrtfinále měli i více šancí, ale nakonec z rychlého protiútoku půl minuty před koncem dostali od SPOŠ Dvůr Králové gól a prohráli 0:1. V konečném pořadí skončilo Krkonošské gymnázium a SOŠ páté. Příští rok bychom měli patřit k favoritům soutěže.

Chystáme se na Olympiádu dětí a mládeže

Jubilejní dvacátý ročník Olympiády dětí a mládeže se uskuteční v Královéhradeckém kraji. Slavnostní zahájení proběhne na zimním stadionu v Hradci Králové, sportovní klání budou hostit zimní střediska Špindlerův Mlýn a Vrchlabí a města Trutnov a Nová Paka. Na programu desátých zimní her, kterých se zúčastní na 1600 sportovců, nechybí tradiční sporty jako lední hokej, krasobruslení, alpské lyžování či biatlon a zařazena je také disciplína pro handicapované sportovce. Žáci a učitelé Krkonošského gymnázia a SOŠ se největší multisportovní akce Česka účastní v rolích sportovců, pořadatelů i diváků.

Začátek školního roku

Vážení žáci, vážení zákonní zástupci,

ve čtvrtek 1. 9. 2022 proběhne výuka formou třídnických prací v čase 7:45 – 8:45 hodin. Od 9:00 hodin se na venkovním hřišti uskuteční volejbalové utkání žáci vs. učitelé.

V pátek 2. 9. 2022 se vyučuje již dle rozvrhu pět vyučovacích hodin, tj. 7:45 – 12:20 hodin.

Těšíme se na Vás.

V Hostinném máme ještě volná místa

Třídy osmiletého a čtyřletého gymnázia ve Vrchlabí hlásí plný počet přijatých uchazečů. Několik volných míst nám ještě zbývá v Hostinném. Pro obory gymnázia (prima a kvinta), sociální činnosti a ošetřovatele vyhlašujeme další kola přijímacího řízení. Více informací najdete na www.gymhost.cz nebo na tel. 739 079 778.

Mgr. Martin Vlášek, ředitel školy